1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Alkollü araç kullandılar yakalanınca gazetecilere saldırdılar
Alkollü araç kullandılar yakalanınca gazetecilere saldırdılar

Alkollü araç kullandılar yakalanınca gazetecilere saldırdılar

Bursa'da polis ekiplerine yakalanan alkollü araç sürücüsü uzun süre polise direnirken, arkadaşı ise kendini görüntüleyen basın mensuplarına saldırdı. Olay sonrası Muhammet Y'nin ehliyetine el konulurken, aracı ise bağlanarak otoparka çekildi.

A+A-

Olay, merkez Nilüfer ilçesi Çamlıca mahallesinde gece saatlerinde meydana geldi.

Sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle devriye gezen polis ekipleri, 16 R 9616 plakalı aracı durdurdu. Hal ve hareketlerinde şüphelenen polis ekipleri araçta bulunan sürücü Muhammet Y(28) ., Eren Başer Ç(25) ., ve Elif A., (24) araçtan indirdi.

Araçtan inen Muhammet Y’ye polis ekipleri alkol testi yapmak istedi. Bir süre alkolmetreyi üflemeyi reddetti. Daha sonra alkolmetreye üfleyen Muhammet Y’nin 98 promil akollü olduğu ortaya çıktı.

Basın mensuplarına saldırdı, ardından pişkin hareketler yaptı

Eren Başer Ç ., kendisini görüntüleyen basın mensuplarına küfürler ederek, saldırdı. Ardından da pişkin harekeleri pes dedirtti.

Polis ekiplerinin ikazlarına aldırış etmeyen Eren Başer Ç., basın mensuplarından sigara istedikten sonra çekmeyin diyerek tepki gösterdi. Sürücü ise tepkileri ve gazetecilere olan tavrı dikkatlerden kaçmadı.

Ekiplere zorluk çıkarmaya devam eden sürücü ve arkadaşı daha sonra yürüyerek olay yerinden uzaklaştı. Muhammet Y’nin ehliyetine el konulurken, aracı ise bağlanarak otoparka çekildi.

Ayrıca Muhammet Y.’ye ve arkadaşlarına sokağa çıkma kısıtlamasına uymadıkları için 9 bin 450 TL idari para cezası uygulanırken, sürücüye ise ayrıca 900 TL maske cezası yazıldı. Alkollü araç kullanmak suçlarından 1 bin 650 TL para cezası uygulandı.

HABERE YORUM KAT