1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Altın Rengi Kumları, Akvaryum Denizi ve Erikli
Altın Rengi Kumları, Akvaryum Denizi ve Erikli

Altın Rengi Kumları, Akvaryum Denizi ve Erikli

Altın Rengi Kumları, Akvaryum Denizi ve Erikli

A+A-

Altın Rengi Kumları, Akvaryum Denizi ve Erikli Erikli Saros körfezinin kendini temizleme özelliği bulunan denizi ile akvaryum olarak erikli kiralık yazlık adlandırılmaktadır. Mavi bayraklı plajlarıyla tatil amacı ile gelen ziyaretçilerine eşsiz bir manzara ve gün boyu sürecek keyif olanağı tanımaktadır. Plajları yaklaşık 3 km uzunluğundadır. Genişliği ise 30-40 metreyi bulmaktadır. Kumları güneş ile birlikte parıldayan altın rengine sahiptir. Masmavi denizin yılın çoğunluğunda sakin ve dalgasız olduğu bilinmektedir. İtalyan Koyu ve ya Uzunkum plajını tercih ederseniz kendi imkânlarınız ile halk plajı olarak kullanabilirsiniz. Ancak Danişment bölgesinde bulunan tabiat parkını tercih ederseniz bu alan içerisinde sosyal tesisler de yer almaktadır. Kamp yapabileceğiniz çadır kurma alanları, market, kasap ve manav gibi alış veriş noktaları, çay bahçesi ve yeme içme mekânları bu bölge içerisindedir. Şezlong ve şemsiye kiralayarak da gün boyu plajda vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda duş ve wc hizmeti de bulunmaktadır.

 

Erikli yemyeşil bir doğa örtüsünün üzerinde gününüzü geçirirken bir yandan da denizin erikli kiralık ev mükemmel seyri ile huzur dolabileceğiniz bir konumdadır. Bu sebeple tatilcilerin gözde uğrak noktaları arasındadır. Konaklama seçeneklerinin de çok olması bölgeyi daha cazip hale getirmektedir. Çiftlik evlerinin büyük ve geniş araziler üzerine kurulu olması, bungalow evlerin kendilerine ait bahçe ve ya ortak kullanım alanlarının olması, daha pratik bir tarz ile pansiyonların faaliyet gösteriyor olması, konforundan vazgeçemeyenler için sunduğu hizmetleri ile sınıflanan otellerin bulunması misafirlere kolay seçim şansı sunmaktadır. Ailenizin ve ya sizin aradığınız diğer özellikleri de beldeye gitmeden öğrenebilir ve rezervasyonunuzu doluluk oranlarına uygun bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

İster kendi aracınızla ister kiralayacağınız bir başka araç ile yakın civarlarda gezip dolaşabileceğiniz yerler bulunmaktadır. İbrice limanı su altı zenginliği ile ilgi görürken, İtalyan Koyunda bulunan mevzi kalıntıları da görülmesi gereken yerlerdendir. Tuz gölü zamanında bölgenin tuz ihtiyacını karşılarken şimdilerde göçmen kuşların yaşadığı ve yuva yaptığı bir doğa harikası olarak dikkat çekmektedir. Tatil planlarınızı hemen yaparak siz de en uygun zamanda bu güzellikleri keyif ile keşfetmeye başlayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT