1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Altında hareketlilik başladı
Altında hareketlilik başladı

Altında hareketlilik başladı

Altın, Janet Yellen'ın açıklamaları ve mali teşvik paketi beklentileriyle yeni haftaya yatay bir seyirle başladı. Gram altın ve gümüş de yeni haftada yön bulmaya çalışıyor.

A+A-

Altın, Janet Yellen’ın 2022’de ABD’yi tam istihdama geri döndüreceğini söylemesi ve mali teşvik paketi beklentileriyle kazançlarını korudu. Gram altın ve gümüş ise inişli çıkışlı bir hafta geçirdikten sonra yeni haftaya yatay seyirle başladı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yeterli koronavirüs teşvik paketinin hayata geçirilmesi durumunda ülkesinin 2022 yılında tam istihdama dönebileceğini, aksi takdirde istihdamda ve ekonomide yavaş toparlanmayı riske edeceğini söyledi. CBS’e röportaj veren Yellen “İstihdam piyasasında dengenin kaybolmasından korkuyorum” açıklamasını yaptı.

Ons altın, kötü gelen maaş verileriyle son 2 ayın en düşük seviyesinden toparladı. Philip Futures Kıdemli Emtia Yöneticisi Avtar Sandu ise enflasyonun devasa bir teşvik paketi ile beraber daha da fazla körüklenebileceğini belirtiyor.

Gümüş geçen hafta pazartesi günü 30 dolar seviyesini test ettikten sonra Ağustos ayından beri en büyük kaybını vererek durağanlaştı. Yeni haftaya yatay bir seyirle başlayan gümüş, Reddit furyasındaki tüm kazançlarını geri vermeye yakın.

Gram altın ise küresel altın fiyatları ve Dolar/TL ’de yaşanan düşüş ile beraber geçen hafta neredeyse yüzde 3 değer kaybetmişti.

İşte güncel altın fiyatları

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın bugün 407 liradan alınıyor, 411 liradan satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın bugün 665,00 liradan alınıyor, 679,00 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın bugün 1.331,00 liradan alınıyor, 1.358,00 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını 2.740,00 liradan alınıyor, 2.767,00 liradan satılıyor.

HABERE YORUM KAT