1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Amerika'dan gelen çift, Çanakkale'ye yerleşti
Amerika'dan gelen çift, Çanakkale'ye yerleşti

Amerika'dan gelen çift, Çanakkale'ye yerleşti

Muratlar köyünde 3 çocuğuyla birlikte yaşayan çift, her ihtiyaçlarını doğadan karşılıyor.

A+A-

Büyük şehirlerin hastalıklı ve yapay havasından sıkılanlar doğal ortamları tercih ediyor. Çanakkale'de de bir çift doğal ortamda yaşamak için Amerika'dan Muratlar köyüne geldi.

Bayramiç ilçesine 25 kilometre uzaklıkta Muratlar köyünde 2 yıl önce ev kiralayan 14 yıllık evli Héctor Cadena ve eşi Christina Haglund, çocukları Lucia Cadena Haglund (10), Eva Cadena Haglund (5) ve Sebastián Cadena Haglund (12) ile birlikte mutlu bir yaşam sürüyor.

40 DÖNÜM TARLA KİRALADILAR
Evlerinin yakınında kiraladıkları 40 dönüm tarlaya buğday, yulaf ve çeşitli sebzeleri eken aile, sadece doğada buldukları ve ürettikleriyle yaşamlarını sürdürüyor.

Türkiye'ye bir dost tavsiyesi ile geldiklerini belirten Amerikalı Christina Haglund, "Aynı zamanda da eşimin medeniyetlere ve medeniyetin başlangıcı olarak gördüğü bu topraklara olan özel ilgisinden kaynaklandı.

"TAM İSTEDİĞİMİZ GİBİ BİR KÖY BULDUK"
Sessiz ve sakin bir yer arıyorduk. Buraya geldiğimizde tam istediğimiz gibi bir köy bulduk.

Köyün toprakları bolluk ve bereket dolu. Bu köye yerleşmemizin bir diğer sebebi ise Kaz Dağları'nın muhteşem coğrafyasından kaynaklanıyor. Buradaki köylülerden çok şey öğrendik" dedi.

TÜRKİYE'DE OLDUKLARI İÇİN MUTLULAR
Ülkesinde belgesel çekerek geçimini sağlayan Héctor Cadena da Türkiye'de ise köy yaşamının gerektirdiği işleri yaparak ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti. Héctor Cadena, Türkiye'ye geldikleri için de mutlu olduklarını söyledi.

amerikadan-gelen-cift-canakkaleye-yerlesti.jpg

HABERE YORUM KAT