1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Anadolu Ajansı 98. yaşında
Anadolu Ajansı 98. yaşında

Anadolu Ajansı 98. yaşında

Bayburt Valisi Pehlivan:- "Ulusal ve uluslararası seviyede güvenilir haber kaynağı olan Anadolu Ajansı bu misyonunu günümüzde de devam ettirerek, ilkeli basın yayın anlayışının gelişmesine takdire değer katkılar sağlamaktadır"

A+A-

BAYBURT (AA) - Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, "Ulusal ve uluslararası seviyede güvenilir haber kaynağı olan Anadolu Ajansı bu misyonunu günümüzde de devam ettirerek, ilkeli basın yayın anlayışının gelişmesine takdire değer katkılar sağlamaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

Vali Pehlivan, Anadolu Ajansı'nın (AA) 98. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Pehlivan, Kurtuluş Savaşı yıllarında yaşanan süreç hakkında doğru haberleri halka ve dünyaya duyurmak amacıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla 1920 yılında kurulan Anadolu Ajansı'nın, milli mücadeleye tanıklık etmiş köklü bir basın kuruluşu olduğuna işaret etti.

Anadolu Ajansı'nın geçmişten gelen tecrübe, birikimi ve ilkeli habercilik anlayışıyla hem Türkiye'nin sesini dünyaya en iyi şekilde duyurduğunu hem de dünyadaki gelişmeleri vatandaşlara ulaştırdığını vurgulayan Vali Pehlivan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ulusal ve uluslararası seviyede güvenilir haber kaynağı olan Anadolu Ajansı bu misyonunu günümüzde de devam ettirerek, ilkeli basın yayın anlayışının gelişmesine takdire değer katkılar sağlamaktadır. Bu vesileyle zor şartlar altında kurulan ve kurulduğu günden bu yana kamuoyunu aydınlatma görevini etkin bir şekilde yürüten Anadolu Ajansı'nın 98. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, görevlerini üstün gayret ve özveriyle sürdüren AA çalışanlarına başarı ve esenlikler diliyorum."


HABERE YORUM KAT