ASELSAN ve Selçuk Üniversitesi iş birliği yapacak

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Eğitim-Öğretim odaklı olarak dış paydaşlar ile işbirliği çalışmalarına devam ediyor.
ASELSAN ve Selçuk Üniversitesi iş birliği yapacak

Türkiye’nin en büyük savunma sanayii kuruluşlarından olan ASELSAN’ın iştiraki olarak Konya’da faaliyet gösteren ASELSAN Konya tesislerine Üniversite-Sanayi-Kamu iş birliği kapsamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyaret kapsamında, Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şakir Taşdemir Dekan Yardımcıları Doç. Dr. İlker Ali Özkan Doç. Dr. Abdullah Engin Özçelik, Prof. Dr. Süleyman Neşeli, Dr. Öğr. Üyesi Hakan Terzioğlu, Dr. Öğr. Üyesi Murat Köklü ve Öğr. Gör. Enes Yücel'den oluşan heyet, ASELSAN Konya Genel Müdürü Bülent IŞIK’ın ev sahipliğinde, şirket direktör ve yöneticilerinin de katılımıyla verimli bir toplantı yapıldı.

18 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, başta Lisansüstü eğitimde proje tabanlı tez geliştirme üzerinde de karşılıklı fayda temelli yapılabilecek çalışmalar olmak üzere, akademisyenlerin uzmanlık alanları doğrultusunda yapılabilecek ortak çalışmalar üzerinden görüş alışverişinde bulunuldu ve üniversite-savunma sanayi ilişkisinin bilimsel açıdan önemi vurgulandı.

Teknoloji Fakültesi’nin, alanında yetkin, uygulamalı mühendisler yetiştirme ilkesi üzerinde bilgi ve görüş verisinde bulunulan toplantıda, yapılabilecek işbirliğini geliştirebilmek adına ziyaret ve görüşmelerin sürdürülmesi üzerinde duruldu.

ASELSAN Konya programı, toplantı sonrası yapılan kısa saha ziyaretini takiben, ASELSAN Konya Genel Müdürü Bülent IŞIK’ın Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şakir Taşdemir’e ziyaret anısına plaket takdimi ile sona erdi.

Etiketler :