1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Ayder'in Suriye'ye yardımları sürüyor
Ayder'in Suriye'ye yardımları sürüyor

Ayder'in Suriye'ye yardımları sürüyor

Suriye'de yaklaşık 10 yıldır süren savaşla birlikte yardımlarını devam ettiren Anadolu İnsani Yardım Derneği (Ayder) bugün 343'üncü yardım tırını Suriye'ye göndermek üzere yola çıkardı.

A+A-

Suriye'nin İdlib, Afrin ve Türkmen bölgeleri olmak üzere 3 yerde dağıtım yapılacak. Yardım tırının içinde savaşın çocuklarının ve yetimlerin yüzünü güldürecek bayramlık kıyafetler, ayakkabılar, battaniyeler, şekerlemeler ve gıda kolileri gibi birçok yardım malzemeleri yer alıyor.

yeni-haber-video-028.jpg

konyaaa.jpeg

‘KONYALI BAĞIŞÇILARIMIZIN YARDIMLARINA İHTİYAÇLARI VAR’

Suriye’de zorda kalan insanların Konyalı vatandaşların yardımlarına ihtiyacı olduğunu söyleyen Anadolu İnsani Yardım Derneği (Ayder) İhsan Erdim, ”Suriye’de yaklaşık 10 yıldır süren savaşta Konyalı hayırseverlerimiz, Suriyeli mazlumların yanında hep bulundular. Onlara destek oldular ve maddi ve manevi olarak onları kardeş bellediler. 343’üncü tırımızda gıdalarımız var, bolca hurmamız, Suriye’deki fırınlarımızda ekmek yapılması için unumuz var. Ev eşyalarımız var. Giyim malzemelerimiz var ve önümüzdeki kurban bayramı için yetimlerimize bayramlık elbiselerimiz var. Bu yardımları yapan kardeşlerimizden Allah razı olsun. Devamlı mazlumdan yana oldular. Allah’a iman ettiler ve yatırımlarını ahirete yaptılar. Bu yardımların artarak devam etmesi gerekiyor. Çünkü Suriye’de savaşlarımız bitmiş değildir. Oradaki çadır kentlerde yaşayan yetimlerimizin, dullarımızın Konyalı bağışçılarımızın desteklerine ihtiyaçları var” dedi.

•SÜMEYRA KENESARI - YENİ HABERknyaa.jpegknya.jpegkonyaa.jpegkonya.jpeg

HABERE YORUM KAT