Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Vali Vahdettin Özkan başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Vali Vahdettin Özkan başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Toplantıda; İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile, Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Yeşilay Konya Şubesi tarafından zararlı alışkanlıklarla mücadele ve toplumu bilinçlendirme konusundaki faaliyetler hakkında katılımcılara yönelik bilgilendirme sunumları gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Vali Vahdettin Özkan, “Ulusal ve il düzeyinde Zararlı Maddelerle Mücadele Eylem Planımız var. Günümüzde zararlı maddeler, en büyük toplumsal riski oluşturmaktadır. Zararlı Maddelerle Mücadele Eylem Planımızda, bütün kamu kurum ve kuruluşları Valiliğimizin koordinasyonunda faaliyet göstermektedir” dedi.

‘BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SÜRDÜRÜLECEK’

Zararlı maddelerle mücadele konusunda ebeveynlere büyük görevler düştüğüne değinen Vali Özkan, “Hem madde arzının ve talebinin azaltılması hem de bu kötü alışkanlığa maruz kalmış kişilerin ve ailelerin rehabilitasyonu ile ilgili faaliyetler eşgüdüm halinde icra edilmektedir. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla, vatandaşlarımızı ve gelecek kuşaklarımızı zararlı maddelerden koruyarak sağlıklı bir toplum ile sağlıklı bireyleri yetiştirme hedefimize odaklanmış olacağız” diye konuştu.

Bağımlılıkla mücadelenin etkili ve kapsamlı bir şekilde sürdürüleceğini vurgulayan Özkan, geleceğin teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi ve tüm toplumu bağımlılıktan korumak için her kurumun çok titiz çalışması gerektiğini belirtti. Toplantı, katılımcıların öneri ve taleplerinin dile getirilmesi ile son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.