1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakan Bilgin'den asgari ücretle ilgili flaş açıklama! 'Uzlaşmaya yakınız'
Bakan Bilgin'den asgari ücretle ilgili flaş açıklama! 'Uzlaşmaya yakınız'

Bakan Bilgin'den asgari ücretle ilgili flaş açıklama! 'Uzlaşmaya yakınız'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Asgari ücretin toplumu tatmin edecek, adalet duygusunu pekiştirecek bir seviyede olacağına inanıyorum. Türk-İş ile bu konuda uzlaşmaya yakınız" dedi. Bilgin, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısının 1 Aralık'ta yapılacağını bildirdi.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Asgari ücretin toplumu tatmin edecek, adalet duygusunu pekiştirecek bir seviyede olacağına inanıyorum. Türk-İş ile bu konuda uzlaşmaya yakınız" dedi. Bilgin, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısının 1 Aralık'ta yapılacağını bildirdi. Bilgin açıklamasında, Türk-İş ile uzlaşmaya yakın olduklarını da açıkladı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Asgari ücretin toplumu tatmin edecek, adalet duygusunu pekiştirecek bir seviyede olacağına inanıyorum. Türk-İş ile bu konuda uzlaşmaya yakınız."

TÜRK-İŞ ASGARİ ÜCRET İÇİN NE DEMİŞTİ?
Türk-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, "Asgari ücret önümüzdeki dönem hiç olmadığı kadar önemli. 45 senedir asgari ücreti konuşuyoruz. Bu sene 45 seneye bedel bir sene. Onun için toplumu tebessüm ettirecek, toplumu memnun edecek, bizim razı geleceğimiz bir tablo çıkarsa biz de altına imza atarız." demişti.

Ayrıntılar geliyor...

 

HABERE YORUM KAT