Bakan Koca'dan yaralı askerlerimizle ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda terör örgütleriyle yaşanan çatışmalarda yaralanan on beş askerin ambulans uçakla Ankara’ya getirildiğini duyurdu. Bakan Koca, "Hamdolsun, genel sağlık durumları iyi. Yoğun bakımda tedavi gören askerimiz bulunmuyor" dedi.
Bakan Koca'dan yaralı askerlerimizle ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadaki hesabından yaptığı açıklamada, terör örgütleriyle yaşanan çatışmalarda yaralanan, uçak ambulansla Ankara'ya getirilip, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan 6 askeri ziyaret ettiğini belirtti.

BAKAN KOCA, ŞUNLARI KAYDETTİ:

"Hamdolsun genel sağlık durumları iyi. Yoğun bakım şartlarında tedavi gören bir askerimiz normal servise alınmış durumda. Yoğun bakımda tedavi gören askerimiz bulunmuyor.

Tedavileri Şırnak'ta yapılan 9 askerimizden 2'si taburcu olmuştur. Tedavileri devam eden 7 askerimizin durumlarının iyi olduğu bilgisini sizlerle paylaşmak istiyorum. Yaralı askerlerimizin bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için gerekli bütün imkanları seferber etmiş durumdayız.

Çatışmalarda yaralanan kahramanlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum, şehadete yürüyen yiğitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Birliğimiz ve bütünlüğümüz için ölüm dahil her şeyi göze alanları hiçbir zaman, asla unutmayacağız. Şehitlerimiz, ebediyete kadar milletimizin yüreğinde yaşayacak."

Kaynak:AA

Etiketler :