1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bakan Kurum tarih verip duyurdu Meclis’e geliyor: Kira artışı için yeni düzenleme
Bakan Kurum tarih verip duyurdu Meclis’e geliyor: Kira artışı için yeni düzenleme

Bakan Kurum tarih verip duyurdu Meclis’e geliyor: Kira artışı için yeni düzenleme

Katıldığı canlı yayında yaşanan yoğun kira artışlarına yönelik konuşan Bakan Kurum, konuya ilişkin yeni bir düzenlemenin 10-15 gün içinde Meclis'e geleceğini belirtti.

A+A-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, NTV canlı yayınında soruları cevapladı. Atatürk Havalimanı'nın kapanmayacağını ve bir pistin hizmete devam edeceğini açıklayan Bakan Kurum, yaşanan kira artışlarına yönelik de "Bakanlarımızla birlikte bir çalışma grubu oluşturduk. Kira artışlarıyla ilgili 10-15 gün içinde bir düzenleme Meclis'e gelebilir." ifadelerini kullandı.

"ATATÜRK HAVALİMANI'NDA PİSTLER YIKILMAYACAK"

Bugün tüm Türkiye'ye tüm dünyaya Atatürk Havalimanı'nda yapmak istediğimiz projenin küçük bir örneğini gösterdik. Bu örnek de yapılırken hiçbir altyapıya zarar vermeden, insanlarımızın yürüme mesafesinde İstanbul'un akciğeri olabilecek, trafik yükünü azaltacak projemizin bir örneğini gösterdik. 

Cumartesi günü bir şölen havasında Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla bir tören düzenleyeceğiz. Türkiye'nin en büyük Nillet Bahçesi olacak. 

Atatürk Havalimanı kapanmıyor,  bir pist hizmete devam edecek. Buradaki tüm yapıları değerlendireceğiz. 

İstanbul'umuz deprem bölgesi, hazırlıklı olmalıyız. Bu alan çok büyük bir toplanma alanı vazifesi görecek. Burası bir yaşam alanı olacak. 

Millet bahçemizin ismini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan cumartesi günü paylaşacak.

KİRA ARTIŞI İÇİN YENİ DÜZENLEME

Bakanlarımızla birlikte bir çalışma grubu oluşturduk. Kira artışlarıyla ilgili 10-15 gün içinde bir düzenleme Meclis'e gelebilir.

Pandemi sürecinin başından itibaren tüm dünyada yaşanan tedarik zincirindeki sorunları, enerji krizindeki sorunlarda vatandaşımızın yanında olduk. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, bu alanda da korumaya desteklemeye devam edeceğiz. 

SALDA GÖLÜ'NE PLAJ İDDİASI 

Biz bu iddialardan, yalanlardan yorulduk. Yalanlarla ilgili hukuki girişimlerde bulunuyoruz. 

Biz doğallığı koruyacağız diyoruz. Gelecek nesillere en güzel şekliyle aktaracağız diyoruz. Salda Gölü'nün etrafına gelen araçları geri çekeceğiz diyoruz. Maalesef karşımızdaki muhalefet bizi anlayamadı.Yalan yanlış söylemlerle bu konuları çarpıtıyorlar.  

HABERE YORUM KAT