Bakan Yerlikaya duyurdu! Yüzlerce sürücüye ceza yağdı

İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, yetkisiz "çakar lamba" kullanımına yönelik 81 ilde yapılan denetimlerde 807 sürücüye 5 milyon 196 bin TL para ceza uygulandığını duyurdu.
Bakan Yerlikaya duyurdu! Yüzlerce sürücüye ceza yağdı

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı koordinesinde, 81 İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince 01-26 Ocak 2024 tarihleri arasında "Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak kullanan" kişilere karşı yapılan denetimlerde; 807 sürücü tespit edildi ve araçlarındaki ışıklı ve sesli uyarı işareti bulunan cihazlar (çakar lambalar) söktürüldü, 5 milyon 196 bin TL para cezası uygulandı" dedi. Yerlikaya, çakar lamba ya da emniyet şeridini ihlal eden sürücülere karşı denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Her zaman ifade ettiğimiz gibi, trafikte önceliğimiz: önce insan. Görevi sırasında ışıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları kullanan ambulans, itfaiye ve polis gibi araçlarımızın trafikteki önceliği, insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir."

Bakan Yerlikaya duyurdu! Yüzlerce sürücüye ceza yağdı

Kaynak:DHA

Etiketler :