Başhekim ve doktorlar hastaneleri konuştu

Başhekim ve doktorlar hastaneleri konuştu

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve hizmet başkanları, entegre devlet hastanelerin başhekimleri ve toplum sağlığı merkezlerimizin başkanları ile düzenlenen iki ayrı toplantıda bir araya geldi.

İstatistikî veriler eşliğinde entegre hastanelerin ve toplum sağlığı merkezlerinin 2022 yılı ilk 6 ayı genel değerlendirilmesinin yapıldığı toplantılar da pandemi süreci ile birlikte koruyucu sağlık hizmetlerinin aksatılmaması adına yapılması gerekenler istişare edildi. Entegre Devlet hastanelerinde ve toplum sağlığı merkezlerinde verilen bütün hizmetlerin en verimli ve kaliteli bir şekilde yürütülebilmesinin önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Koç, hiçbir sağlık tesisinde aksama yaşanmaması ve özellikle tarama oranlarının artırılması adına hastane başhekimleri ve toplum sağlığı merkezlerimizin başkanlarına uyarılarda bulundu. İl Sağlık Müdürü Koç, konuşmasının ardından Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Özüdoğru tarafından yapılan sunum eşliğinde, pandemi süreci çalışmaları, aşı oranları, temel sağlık göstergeleri, kanser tarama oranları, mevsimlik tarım işçileri, anne ve çocuk sağlığı ile ilgili hizmetler gibi önemli konular İstatistikî veriler eşliğinde ele alındı. İnteraktif bir şekilde devam eden toplantı da katılımcılar da söz alarak yaşadıkları sıkıntıları ve çözüm önerilerini paylaştılar.

bashekim-ve-doktorlar-hastaneleri-konustu-1.jpg

DOĞANHİSAR’DA YATIRIMLAR İNCELENDİ

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve hizmet başkanları Doğanhisar’da bulunan sağlık tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Doğanhisar ilçe değerlendirme programına Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu ziyareti ile başlayan Prof. Dr. Koç, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Sinan Uğuz’dan ilçede sunulan sağlık hizmetleri, aşı çalışmaları ve taramalarda gelinen son durum hakkında bilgiler aldı. 1 Nolu Kuz Aile Sağlığı Merkezi ile 2 Nolu Harman Aile Sağlığı Merkezini de ziyaret ederek incelemelerde bulunan Prof. Dr. Koç, görev başında bulunan sağlık çalışanları ile sohbet ederek, istişarelerde bulundular. Aile sağlığı merkezleri ve acil sağlık hizmetleri istasyon ziyaretlerinin ardından Doğanhisar Devlet Hastanesi’ne geçen Prof. Dr. Koç ve beraberindeki heyet burada da Hastane Başhekimi Uz. Dr. Ömer Mücahit Kemerci’den hastanede verilen sağlık hizmetleri hakkında bilgi aldılar. Prof. Dr. Koç, Doğanhisar ilçesinde sunulan sağlık hizmet çeşitliliğinin ve kalitesinin artması adına önemli projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini de vurguladı.

•HATİCE DURSUN / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.