Başkan Altay: Çiftçimiz üretecek, ülkemiz kazanacak

Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yeni hasat dönemi için açıklanan mısır alım fiyatları dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, fiyatların tüm çiftçiler için hayırlı olmasını diledi.
Başkan Altay: Çiftçimiz üretecek, ülkemiz kazanacak

Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çiftçiye ve üreticiye verilen desteklerden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mısır alım fiyatını destek hariç ton başına 5 bin 700 lira olarak açıkladığını hatırlatan Başkan Altay, “Dün mısır fiyatları açıklandı. Üreten şehir olan Konya’mızda tarımsal ürünlerin bu yıl fiyatlanması konusunda Sayın Cumhurbaşkanı’mıza hem Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Başkanı olarak hem de Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak teşekkür ediyorum. Aslında ürünlerin Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından fiyat garantili olarak alınması buğdayla başlamıştı, mısırla ve diğer ürünlerle devam ediyor. Sadece Konya bölgesinde yetişen ürünler değil; tüm Türkiye’de ülkemiz bu konuda ciddi bir açılımda bulundu. İnşallah çiftçilerimiz üretmeye devam edecek ve emeklerinin karşılığını da her zaman alacak. Çiftçimiz için hayırlı, bereketli olsun.” dedi.