1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Erdoğan: Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler!
Başkan Erdoğan: Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler!

Başkan Erdoğan: Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin, "Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler." dedi.

A+A-

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Boğaziçi Üniversitesindeki olayları oradaki öğrencilerimizin bir olayı olarak tanımlamak, o şekilde kabul etmek mümkün değil." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını kıldığı Üsküdar'daki Hz. Ali Camisi'nin çıkışında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

"(Boğaziçi) Bu işin başını maalesef siyasetin bir boyutu çekiyor ki dün akşam dağdan beslenenlerin yani HDP'nin Kadıköy'de yapmış olduğu çağrı ve oradaki gösteriler bunun çok açık net ifadesidir. Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler."

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

BAHÇELİ İLE GÖRÜŞMESİ

Yeni anayasayı ve seçim kanununu ele aldık. 

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ'NDEKİ OLAYLAR

Olayların öğrencilerle ilgisi yok, işin başını muhalefet çekiyor. Akademisyenlerin içerisinde bunu kabullenmeyenler de var. 

Melih Bey'le ilgili önüme 9 aday geldi. Bu adaylardan Melih Bey'in atamasını yaptım. Peki Melih Bey kimdir diye baktığımız zaman, iki farklı üniversitede rektörlük yapmış bir insan. ODTÜ'den gelme, Boğaziçi'yle ilişkileri olan, alanında başarılı olan bir arkadaş. Kendisini oraya atamaktan dolayı bazı televizyon kanalları çıkmış ikide bir istifa etmelidir, yürekleri yetse cumhurbaşkanı istifa etmeli diyecekler.

"MACRON SEN ÖNCE SARI YELEKLİLER MESELESİNİ HALLET"

Amerika veya Avrupa Birliği ne diyor: Biz Boğaziçi Üniversitesi'nde olanları kınıyoruz. Seçim öncesinde Amerika'daki olaylardan demokrasi adına hiç utanç duymuyor musunuz? Oradaki olaylarda herkes birbirini nasıl tehdit etti, ırkçılıkta tavan yaptınız. Zenci vatandaşlarınızı oradaki polisler nasıl yere yatırıp öldürdüler. Bunları dünyaya nasıl izah edeceksiniz?

Macron öbür taraftan sesleniyor. Ya Macron sen önce şu sarı yelekliler meselesini hallet. Onu çözemiyorsun, sen önce bunu çöz. Benim ülkemde şu an böyle bir sorun yok. 

Bu işi bir daha Gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler. 

HABERE YORUM KAT