Başkan Erdoğan mısır alım fiyatını açıkladı!

Başkan Erdoğan mısır alım fiyatını açıkladı!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan "Toprak Mahsulleri Ofisimiz, mısır alım fiyatını, destek hariç, ton başına 5 bin 700 lira olarak uygulayacak." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Kritik toplantıda iç ve dış gündemin yanında ekonomi de ele alındı.

Çiftçileri müjde veren Erdoğan "Mısır alım fiyatı ton başına 5 bin 700 TL oldu." dedi.

Mısır alım fiyatı ton başna 5 bin 700 TL oldu

Erdoğan sosyal medye hesabından "Toprak Mahsulleri Ofisimiz, hasat dönemi yaklaşan mısır alım fiyatını destek hariç ton başına 5 bin 700 TL olarak uygulayacaktır. Üreticilerimize, ülkemize hayırlı olsun." paylaşımını yaptı

KIRSAL KALKINMA PROGRAMINDA MÜJDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir müjde de kırsal kalkınma desteklerinden yararlanan üreticilerimize vererek sözlerimi bitirmek istiyorum. Bilindiği gibi kırsal kalkınma programının 11’nci çağrısı için projeler alınmaya devam ediyor. Programın kalan bütçesinden faydalanacak üretici sayısını artırmak amacıyla destek için gereken puan seviyesini 65’ten 30’a düşürüyoruz. Böylece 4 binin altında kalan desteklenecek proje sayısını 7 bin 714’e, yatırım tutarını da 5 buçuk milyar lirası hibe olmak üzere 10 milyar liraya yükselttik." diyerek bir müjde daha verdi.