Başkan Erdoğan'dan müjde üstüne müjde! Öğretmen ve öğrencilere iyi haber

Başkan Erdoğan'dan müjde üstüne müjde! Öğretmen ve öğrencilere iyi haber

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından merakla beklenen kararları açıkladı. Başkan Erdoğan, öğretmen ve öğrencileri sevindirecek gelişmeyi duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, kırsal kalkınma desteklerinden yararlanan üreticilere, öğrenci ve öğretmenlere müjdeli haberi duyurdu.

BAŞKAN ERDOĞAN: ÖĞRETMENLERE MÜJDEYİ VERMEK İSTİYORUM...

Öğretmenlere müjdeyi veren Başkan Erdoğan, "Eş durumu ve benzeri taleplerle özür tayinine müracaat eden öğretmenlerimize, başvuruların istisnasız tamamının karşılandığı müjdesini vermek istiyorum." ifadelerini kullandı.

YARDIMCI KAYNAK KİTAP MÜJDESİ: ÜCRETSİZ OLACAK

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren kararı duyuran Erdoğan, ''Okullar açıldığında basımını ve dağıtımını tamamladığımız ücretsiz ders kitaplarımızın yanı sıra yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak öğrencilerimizin masalarında hazır edeceğiz. Kaynak kitaplar ücretsiz olacak.'' dedi.


KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİNDEN YARARLANAN ÜRETİCİLERE MÜJDE!

Kırsal kalkınma desteklerinden yararlanan üreticilerin yararlandığı destek tutarında önemli bir artışa gidildi. Yatırım tutarı 5,5 milyar lirası hibe olmak üzere 10 milyar liraya yükseltildi.

Başkan Erdoğan açıklamasında, ''Bir müjde de kırsal kalkınma desteklerinden yararlanan üreticilerimize. Projelerin alınmaya devam ettiği kırsal kalkınmada, 4 binin altında kalan desteklenecek proje sayısını 7 bin 714’e, yatırım tutarını da 5,5 milyar lirası hibe olmak üzere 10 milyar liraya yükselttik.'' ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: HABER7