1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Başkan Kılca Nazife Teyze'yi paylaştı...Dua var, sadakat var, inanç ve azim var
Başkan Kılca Nazife Teyze'yi paylaştı...Dua var, sadakat var, inanç ve azim var

Başkan Kılca Nazife Teyze'yi paylaştı...Dua var, sadakat var, inanç ve azim var

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya'da 40 yıldır esnaflık yapan 70 yaşındaki Nazife Akkaş'ı twitter hesabından paylaşarak, "Dua var, sadakat var, inanç ve azim var. Ellerinden öperim Nazife teyzem" ifadelerini kullandı.

A+A-

Konya'da 40 yıldır esnaflık yapan 70 yaşındaki Nazife Akkaş, ilerleyen yaşına rağmen 11 yıl önce kaybettiği hayat arkadaşının vasiyetini yerine getirebilmek için halk arasında "Kadınlar Pazarı" olarak bilinen çarşıda her gün tezgah açıyor.

Karatay ilçesinde, halk arasında "Kadınlar Pazarı" olarak da bilinen tarihi Melike Hatun Çarşısı'nda hayat arkadaşıyla uzun yıllar tezgah açan Nazife Akkaş, eşiyle yarım asra yakın mutlu bir hayat sürdü.

Evliliklerinden 4 çocuğu ve çok sayıda torunu olan Nazife nine, hayat arkadaşı Veli Akkaş'ı 2010'da kaybetti.

Eşine özlemi her geçen gün büyüyen Nazife Akkaş, kocasının ölmeden önce "ekmek teknemizi kör koyma" vasiyetini yerine getirebilmek için ilerleyen yaşına rağmen tezgahını kapatmadı.

Kovid-19 salgını sürecinde uygulanan kısıtlamalar nedeniyle pazara nadiren de olsa gelebilen Aktaş, müşteri ve komşu tezgahtar arkadaşlarıyla samimi diyaloglar kuruyor.

BAŞKAN KILCA PAYLAŞTI

Başkan Kılca, Nazife Teyze'yi twitter hesabından paylaştı. Kılca paylaşımında; "Karatay’da bulunan ve günümüzde Hz. Mevlana'nın kızı Melike Hatun'un ismiyle anılan “Kadınlar Pazarı”nda Anadolu kadınının mücadelesinden hepimize bir ders. Dua var, sadakat var, inanç ve azim var. Ellerinden öperim Nazife teyzem." ifadelerini kullandı.

paylasim-kilca.JPG

HABERE YORUM KAT