Başkan Pekyatırmacı: Filistinli kardeşlerimizin yanındayız

Konya'da Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Cuma Buluşmaları kapsamında Musalla Bağları Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Cuma Namazını Tekstil Pazarı Elmalılı Hamdi Yazır Cami’nde kılan Başkan Pekyatırmacı namaz sonrasında vatandaşlarla görüştü.
Başkan Pekyatırmacı: Filistinli kardeşlerimizin yanındayız

Selçuklu’da her hafta ilçenin farklı bir noktasında gerçekleştirilen Cuma Buluşmaları vatandaş ve belediye arasında köprü olmaya devam ediyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın vatandaşlardan gelen istek ve önerileri dinlediği Cuma Buluşmalarının bu haftaki adresi Musalla Bağları Mahallesi Tekstil Pazarı Elmalılı Hamdi Yazır Cami oldu. Başkan Pekyatırmacı namazın ardından mahalle sakinleri ve esnafla görüştü.

Cuma Buluşmalarında Başkan Pekyatırmacı’ya Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Asım Ceyhan, Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu, Musalla Bağları Mahalle Muhtarı Uğur Kaplan, Selçuklu Belediyesi başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri eşlik etti.

Başkan Pekyatırmacı: “Filistinli kardeşlerimizin yanındayız her zaman”

Terör Devleti İsrail’in Filistin halkına yönelik olarak zulmünün bütün dünya tarafından izlendiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; “Biz her zaman Filistin Devletinin ve Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Her zaman Filistin’in, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın savunucusuyuz, onlarla birlikteyiz ve birlikte olmaya da devam edeceğiz. Bizim için Filistin demek özgürlüğe kavuşmayı, Mescidi Aksa demek ilk kıbleyi, Kudüs demek ise ecdadı hatırlatıyor. Yıllardır İsrail'in bu topraklarda yaptığı işgale, hukuksuzluğa ve barbarlığına şahitlik ediyoruz. Yine son günlerde Filistinli kardeşlerimiz zor günler geçiriyor. Yaklaşık 1 haftadır düzenlenen kara ve hava operasyonları ile Gazzeli kardeşlerimiz İsrail yönetimi tarafından katledildi. Çocuklar başta olmak üzere yüzlerce Gazzeli hayatını kaybederken, binlercesi evlerinden oldu. Ülke olarak mazlum ve mağdurun yanında, dünya mazlumların sesi olmaya dün olduğu gibi bugün de devam ediyoruz. Yaşanan bu şiddet ve zulmün son bulması, dünya üzerinde sevgi, barış ve kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde özellikle İslam dünyasının yaşadığı sıkıntıların bir an önce sona ermesi en büyük temennimizdir.” Şeklinde konuştu.

Başkan Pekyatırmacı; “Pençe-Kilit Operasyonunda şehit olan hemşehrimiz Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Musa Esat Kaya’ya Allahtan rahmet, yakınlarına ve silah arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.” dedi.

Etiketler :