1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bayraktar TB2 Libya'da destan yazdı
Bayraktar TB2 Libya'da destan yazdı

Bayraktar TB2 Libya'da destan yazdı

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti, Milli İHA Bayraktar TB2'nin de desteğiyle BAE-ABD destekli Hafter güçlerine ait olan Al-Jufra Hava Üssü'nü yerle bir etti.

A+A-

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne bağlı Libya Hava Kuvvetleri, Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı'nın da desteğiyle Hafter'in Al-Jafra Hava Üssü'nde bulunan mühimmat ambarını, droneları, Ilyushin Il-76 askeri kargo uçağını ve bir hava savunma sistemini geniş hava operasyonuyla imha etti. 

Ukrayna menşeili bir kargo şirketine ait olan ve BAE-ABD tarafından kiralandığı öne sürülen Ilyushin Il-76 askeri kargo uçağının Hafter güçlerine silah taşıdığı bilgisine ulaşıldı.

Alınan bilgiye göre, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne bağlı Libya Hava Kuvvetlerinin  Al-Jufra Hava Üssü'ne yaptığı bombardımanda 4 Birleşik Arap Emirlikli ve 16 Mısırlı hayatını kaybetti.

Ulusal Mutabakat Hükümeti güçlerinin, Hafter güçlerinin saldırı için kullandığı Al-Jufra Hava Üssüne düzenledikleri hava harekatında düşürülen uçakların BAE’de bulunan bir işadamının üzerine kayıtlı olduğu ortaya çıktı. •SEYFULLAH KOYUNCU/ YENİ HABER

12-066.jpg13-037.jpg

11-102.jpg


 

HABERE YORUM KAT

7 Yorum