Belediye kapısına silahla dayandı; Konyalı Başkan çileden çıktı

Konya’nın Ereğli ilçesinde Belediyede meydana gelen bir olay, Başkan Hüseyin Oprukçu’yu çileden çıkardı.
Belediye kapısına silahla dayandı; Konyalı Başkan çileden çıktı

Konya'da Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu bugünkü yaptığı paylaşımda Belediye önünde yaşanan silahlı tehdite hem sitemde bulundu hem açıklama yaptı. Alınan bilgilere göre bir müteahhit Başkan Oprukçu ile görüşmek istedi ve başkanın makamına doğru yürüdü. Belediye içindeki güvenlikler yaşlı müteahhidin izinsiz girmesine izin vermedi. Bu arada müteahhidin kalbi sıkıştı ve yere yığıldı. Olayın ardından hemen sağlık ekiplerine ihbar yapıldı ve ilk müdahale ile müteahhit hastaneye kaldırıldı. Olayı duyan müteahhidin polis oğlu, belediye önüne gelerek silah gösterip içeri girmek istedi. Bu arada güvenlik güçleri silahlı gelen genci gözaltına aldı.

Yaşanan bu olay üzerine Başkan Oprukçu sosyal medyadan açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Bugün Belediye Başkanlığımız önünde gerçekleşen provakatif eylemle kurumumuzun ve şahsımın hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

İlgili bakanlığın, mevzuata aykırı olduğu için yapı ruhsatlarını iptal ettiği müteahhit firma tarafından çirkin bir kurguya maruz kalınmıştır.

Belediyemiz tarafından da hukuka aykırı ve usulsüz işlemlerin kesinlikle yapılmadığı sürdürülmediği ve sürdürülemeyeceği herkes tarafından bilinmelidir. Bu manada belediyemizden hukuka aykırı şekilde talepleri bulunan şahısların kurguladığı provokasyonlara ve oyunlara hem şahsım hem Belediyemiz kapalıdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

KONYA EREĞLİ HABERLERİ