1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Benzinin ardından bir indirim de motorinde!
Benzinin ardından bir indirim de motorinde!

Benzinin ardından bir indirim de motorinde!

Benzin fiyatlarına 19 kuruşluk indirim yapıldığı bildirilmişti. Pompaya yansıyan bu indirimin ardından bir indirimde motorin fiyatlarına geliyor. Motorin litre fiyatında Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere 11 kuruş indirim bekleniyor.

A+A-

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzinin litre fiyatında 19 kuruş indirime gidildiğini duyurdu.

MOTORİN FİYATLARINA 11 KURUŞ İNDİRİM BEKLENİYOR

Gelen son dakika haberine göre, petrol fiyatlarındaki gerilemenin etkisiyle bir indirim de motorin de bekleniyor. Motorin litre fiyatında Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere 11 kuruş indirim bekleniyor.

DOLAR KURUNDAKİ DEĞİŞİKLİKLER BAZ ALINARAK RAFİNERİLER TARAFINDAN HESAPLANIYOR

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

COVİD-19 PETROL FİYATLARINI VURDU

Covid-19 vakalarında artışla, başta havayolu taşımacılığı olmak üzere, birçok endüstriyel faaliyetindeki olumsuzlukların artacağına ilişkin kaygılarla petrol fiyatlarındaki düşüş sürüyor. Gelişmelerin etkisiyle, Ekim teslimi ABD Batı Teksas hafif petrolünün varil fiyatı yüzde 4.96'lık düşüşle 40 doların da altına inerek 39.07 dolara, Kasım teslimi Brent petrolün varil fiyatı da yüzde 3.82 düşüşle 41.50 dolara kadar geriledi.

HABERE YORUM KAT