1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Bera Holding’in yeni yönetimi belli oldu
Bera Holding’in yeni yönetimi belli oldu

Bera Holding’in yeni yönetimi belli oldu

Bera Holding’in yeni yönetimi belli oldu

A+A-

Bera Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kaya, hedeflerinin hizmet çıtasını daha da yukarı taşımak olduğuna dikkat çekerek, “Kolektif yönetim anlayışı ışığında hizmetlerimizi sürdüreceğiz.31 yılı aşkın tecrübeye dinamizmi, genç enerjimizi katarak önemli dönüşümlerin lideri olmak azmindeyiz. Yolumuza büyük bir aşkla devam ediyoruz” dedi. 24 yıldır holding bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan ve şimdi Bera Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Erol Kaya, geçen hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında konuştu. Kolektif yönetim anlayışı ışığında hizmetleri sürdürmeye devam edeceklerini belirten Kaya, “Yeni yönetim ekibi olarak, vizyonumuzun yol göstericiliğinde; ‘Anadolu sermayesinin en büyük ve en güçlü modeli olan Bera Holding’i, ana faaliyet alanlarında küresel liderliğe taşımak hedefindeyiz. Grubumuza ait tüm markaların değerlerini güçlendirmek, geleceğe güvenle bakmak ve karlılığımızı maksimize etmek için yeni bir heyecanla göreve başladık. Kolektif yönetim anlayışının ışığında, biz merkezli ve şeffaf bir dönüşüme liderlik etmek amacındayız” ifadelerini kullandı.

‘YAPTIĞIMIZ İŞ SADECE BÜTÇE VE RAKAMLARDAN İBARET DEĞİL’

“‘Gücü Köklerinde, Kökleri Yarınlarda’ anlayışı ile kuruluş aşamasındaki değerlerimize, vatan sevgisine, ülkemizi kalkındırma arzusuna dayanan yüksek ideallerimizi muhafaza ederek geleceğe yürüme azmindeyiz” diyen Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “31 yıldır değişmeyen değerlerimiz ile holdinge bağlı bütün şirketlerimizi ‘Ortaklarımızın malı’ olarak kabul ediyor, ‘Emanetin kutsiyeti’ bilinciyle de yolumuza büyük bir aşkla devam ediyoruz. Yaptığımız işlerin, sadece bütçe ve rakamlardan ibaret olmadığının bilinci ile geçmişimizden edindiğimiz tecrübeye dinamizmi, genç enerjimizi katarak önemli dönüşümlerin lideri olmak azmindeyiz. Bu manevi temeller, her zaman diri tuttuğumuz ahlaki ilkelerimizin ve bize büyük heyecan veren ideallerimizin de ilhamını oluşturmaktadır. Başta yönetim kurulumuz olmak üzere tüm çalışanlarımız ile birlikte bu vizyonu yaşatmanın ve sürekli kılmanın çabası içerisinde olacağız.”

YENİ YÖNETİM AÇIKLANDI

Bera Holding’in yeni yönetimi belli oldu. Holding tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Bera Holding A.Ş.'nin 17.06.2021 tarihli genel kurulunda seçilen Yönetim Kurulu tüzel kişi üyeleri, 02.07.2021 tarihli Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında yeni temsilcilerini belirlemiş olup, Konya Ticaret Sicil Müdürlüğünce aynı tarihte tescil edilmiştir. 1985-1997 yılları arasında Maliye Bakanlığı Vergi Müfettişliği, Maliye Bakanlığı MASAK Uzmanlığı ile iş hayatına başlangıç yapan, 1997 yılından bu yana sırası ile Holding Grup Teftiş Kurul Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı, gruba bağlı şirkette Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Erol Kaya Yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. Başkan Yardımcılığı görevlerine ise Kompen PVC Yapı ve İnşaat Malz. San. Tic. A.Ş.’yi temsilen Mustafa Ulvi Bezirci, Komyapı İnşaat A.Ş.’yi temsilen ise Osman Elvan, müşterek imza yetkilisi olarak icrada görev almışlardır. Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Divapan Entegre Ağaç Panel Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi temsilen son Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin ve Konya Kağıt San. Tic. A.Ş.’yi temsilen İsmet Gergerli görevlendirilmiştir. Yönetim Kurulu Üyeliğine yeni atanan İsmet Gergerli, 2008-2011 yılları arasında Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Üyeliği, 2015-2020 yılları arasında ise Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürlüğü görevlerini yerine getirmiştir. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise ilk defa olarak Abdulkadir Buluş, Cihat Kıvrak, Ömer Serdar atanmışlardır. whatsapp-image-2021-07-06-at-17-24-04-2.jpegwhatsapp-image-2021-07-06-at-17-24-04-1.jpegwhatsapp-image-2021-07-06-at-17-24-04.jpeg

HABERE YORUM KAT