1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Beşiktaş'ın hedefinde Ze Luis var
Beşiktaş'ın hedefinde Ze Luis var

Beşiktaş'ın hedefinde Ze Luis var

Golcü arayışlarını sürdüren Beşiktaş'ın, Ze Luis'in transferini bitirmeye çalıştığı öğrenildi. Diğer yandan takım içi maliyetleri düşürmek isteyen siyah beyazlı yönetim, göndermeyi planladığı oyuncularla da görüşmelerini sürdürüyor.

A+A-

N’Sakala ve Welinton transferlerini tamamlayan Beşiktaş yönetimi, golcü için çalışmalarını sürdürüyor. Siyah beyazlıların hedefindeki isimse Ze Luis.

29 yaşındaki golcü için Porto ile temaslarını yoğunlaştırmayı planlayan siyah beyazlılar, zorunlu satın alma opsiyonu olmadan Ze Luis’i kiralamak istiyor.

Yeşil Burun Adalı oyuncunun yüksek maliyeti ise Beşiktaş’ı düşündüren konu. Mevcut oyuncuların sözleşmelerini güncelleyerek indirim yapmak isteyen yönetim, takımda düşünülmeyen isimleri de göndererek transfer için bütçe yaratmayı amaçlıyor.

Sergen Yalçın ile görüşerek takımda düşünülmeyen isimleri belirleyen yönetim; Douglas, Isimat-Mirin, Roco ve Larin ile yolları ayırmaya çalışıyor.

Yıllık maaşları ortalama 1, 4 milyon euro olan bu oyuncuları göndermek isteyen siyah beyazlılar, yerlerine ise 500 ile 750 bin euro arası yıllık maaş verebilecekleri oyuncular alacak.

Şu ana kadar anlaşmaya yanaşmayan Isimat-Mirin'in, Türkiye’den ve yurt dışından teklif aldığı, aynı şekilde Douglas’ı da Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un istediği öğrenildi. 

Roco ve Larin’de ise durum farklı. İki oyuncu da sözleşmesinden doğan tüm haklarını talep ediyor. Yönetimin böyle bir durumu asla kabul etmeyeceğini oyunculara ilettiği, kulüp bulmaları halinde ise her türlü kolaylığı yapacaklarını Roco ve Larin'e söylediği gelen haberler arasında.

 

HABERE YORUM KAT