1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Beşiktaş'tan 14 kulübün "hakem" kararına itiraz
Beşiktaş'tan 14 kulübün "hakem" kararına itiraz

Beşiktaş'tan 14 kulübün "hakem" kararına itiraz

Beşiktaş, 14 kulübün başkanıyla gerçekleştirilen Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısında alınan devre arasına kadar hakemlerle ilgili konuşmama kararına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, "Kararı gereksiz ve anlamsız buluyoruz" denildi.

A+A-

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamada, "Kararı gereksiz ve anlamsız buluyoruz. Bu kararın hangi maksatla alındığını ve neden bu kararın kamuoyuna açıklandığını da anlamakta güçlük çekiyoruz. Ayrıca hakemler hakkında konuşmama kararınızın sezon boyu değil sadece 6 haftalık bir süreci kapsamasına da anlam veremiyoruz." denilerek, şunlar kaydedildi:

"Adaletsizliğin devam etmesi durumunda, futbol oyun kurallarına aykırı tüm durumlarla ilgili, bugüne kadar olduğu gibi Beşiktaş Jimnastik Kulübü gelenekleriyle tarz ve tavrımızdan taviz vermeden, ilgili kurum ve kuruluşlarla etik kurallar çerçevesinde hak arayışımız sonuna kadar devam edecektir. Bundan sonra da meydana gelecek hatalı karar ve adaletsiz uygulamalar karşısında tüm kulüpleri kapsayacak şekilde kendimize has tutum ve tavrımızla mücadelemize devam edeceğimizi kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

Trabzonspor ve Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği Vakfı'nın Maslak'taki merkezinde gerçekleştirilen toplantının ardından, "Bugün yapılan toplantıda 14 kulüp ile ilk yarıda kalan 6 maçta bir anlaşma yaptık ve hakemler hakkında konuşmama kararı aldık." açıklamasını yapmıştı.

HABERE YORUM KAT