1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ BİLİM

  3. BiP'in yurt dışındaki yeni kullanıcı sayısı 8 milyona yaklaştı
BiP'in yurt dışındaki yeni kullanıcı sayısı 8 milyona yaklaştı

BiP'in yurt dışındaki yeni kullanıcı sayısı 8 milyona yaklaştı

Türkiye'nin yerli iletişim platformu BiP, Bahreyn, Bangladeş, Katar, Pakistan, Suudi Arabistan ve Umman'da Google Play Store'da birinci sıraya yerleşti. BiP'in Türkiye dışındaki yeni kullanıcı sayısı 8 milyona yaklaştı.

A+A-

Turkcell mühendislerince geliştirilen yerli iletişim platformu BiP'i sadece Türkiye'de değil, tüm dünya çapında her geçen gün daha fazla kullanıcı tercih ediyor.

BiP, uygulama marketlerinde en çok tercih edilenler arasında hızla üst sıralara taşınıyor. Toplamda 65 milyondan fazla indirilen BiP'in yurt dışındaki yeni kullanıcı sayısı ise 8 milyona yaklaştı. 

BiP birçok ülkede bir numaraya yükseldi

Son günlerde kullanıcılardan gelen yoğun talep ile birlikte BiP tüm dünya çapında uygulama marketlerinde "Ücretsiz En Popüler" ve "Trend Olanlar" kategorisinde hızla en üst sıralara tırmanmaya devam ediyor.

BiP, aralarında Bahreyn, Bangladeş, Katar, Pakistan, Suudi Arabistan ve Umman'ın bulunduğu ülkelerde Google Play Store'da en çok tercih edilen uygulama olarak bir numaraya yükseldi.

Apple AppStore ve Huawei AppGallery'de de en çok tercih edilen uygulamalar arasında üst sıralara taşınan BiP hakkında kullanıcılardan olumlu yorumlar paylaşılıyor.

106 dilde anlık tercüme özelliğine sahip

Kullanım oranı da hızla artan BiP, 10 kişiye kadar HD kalitesinde sesli ve grup görüntülü görüşme dışında kaybolan mesajlar, Acil Durum Butonu, 106 dilde anlık tercüme, 1000 kişiye kadar grup mesajlaşma ve kişiselleştirilmiş menü gibi rakiplerinden farklılaşan birçok özelliğe sahip.

Ayrıca BiP'te masaüstü bilgisayar uygulamasından veya sadece bir internet tarayıcı üzerinden de mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme yapılabiliyor.

BiP'e yeni özellikler eklenecek

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, BiP'e yurt dışından da gelen yoğun ilgiden dolayı büyük gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi.

BiP'e yatırım yapmaya devam ettiklerini açıklayan Tansuğ, "Önümüzdeki günlerde uygulamamıza eklenecek yeni yetenekler sayesinde BiP hem Türkiye hem de dünya çapında tercih edilen bir uygulama olmaya devam edecek" dedi.

HABERE YORUM KAT