Bodrum’un keşfedilmeyi bekleyen plajları

Bodrum’un keşfedilmeyi bekleyen plajları

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Mart 2021 23:06
Bodrum’un keşfedilmeyi bekleyen plajları

Kış geride kalmak üzere ve artık yaz aylarına gün sayıyoruz. Tatil planlarını şimdiden yapmaya başlayanlar için Yolda bi Blog gizli cevherlerle dolu Bodrum’un plajlarını listeledi;

 

Yaşam & seyahat tecrübelerini Yolda bi Blog isimli bloglarında paylaşmaya başlayan Asya ve Umut’u severek takipteyiz.

 

1-) Mazı Koyu

 

Mazı Bodrum’un en güzel koyları yazısının en bakir olanı ve en güzellerinden birisi. Bunların yanında ücretsiz olması da cabası. Mazıköy’e ulaşım Bodrum merkezden arabayla 1 saat sürüyor, arabanız yoksa Bodrum merkezden Mazı minibüslerine de binebilirsiniz.Mazı’da tam 8 tane koy var. Herhangi birisine havlunuzu atıp serilebilirsiniz. Giriş ücreti tabii ki yok, bu doğa sizin.

 

2-) Kargıcak Koyu

 

Çarşaf gibi’ ya da ‘turkuaz sular’ deyince akla gelen işte Kargıcak koyu. Tertemiz ve aşırı sakin.. Bir bakıyorsunuz koyda bir siz varsınız, bir de geceyi burada kamp yaparak geçirmiş birkaç tane genç daha var.

 

3-) Ortakent Sahili

 

Plaj ücreti vermeden güzel deniz isterseniz oyumuz Ortakent’e. Yoldabiblog olarak en sevdiğimiz Bodrum sahili Ortakent diyebiliriz.

 

4-) Karaincir Sahili

 

Bordum’da diğer bir sevdiğimiz sahil ise Karaincir sahili. Burası da diğer Bodrum sahillerine göre sakin ve dalgasız upuzun kum plajları olan, denizi güzel bir sahil.

 

5-) Torba Sahili

 

Torba, Bodrum merkezine yakın sayılabilecek uzaklıkta halk plajlarının da olduğu güzel bir sahil. Halk plajının yanında işletmelerde var ve şemsiye-şezlong kiralayabiliyorsunuz. Bahsettiğimiz diğer sahiller gibi kum sahili yok ama yine de denizi çok temiz ve taşları ayaklarınızı acıtmıyor.

 

6-) Cennet Koyu

 

Cennet Koyu, Bodrum sahilleri içinde orman ve denizin içiçe geçtiği daha işletlerle dolmamış bizim de çok sevdiğimiz bir Bodrum koyu. Yukarıdan manzarası da ayrı güzel. Etrafında işletme olmadığı için buraya gidecekseniz yanınıza suyunuzu ve yiyeceğinizi mutlaka alın. Sahilde piknik yapmak için güzel bir sahil. 

 

Yolda bi Blog’un Instagram hesabı @yoldabiblog’u takip etmeyi unutmayın.

 

yenihaberden2.jpeg

Kadıköy’ün en iyi mekanları

 

Kadıköy’ü en az bizim kadar sevenler için Yolda bi Blog’dan Asya ve Umut Kadıköy’ün en iyi mekanlarını listeledi

 

Yaşam & seyahat tecrübelerini Yolda bi Blog isimli bloglarında paylaşmaya başlayan Asya ve Umut’u severek takipteyiz.

 

1-) Moda Van Kahvaltı

 

Kadıköy’e aşına olmayanlar için; Moda Van, Moda İskele’ye inen yokuşun orada, şirin bahçesi ve tatlı garsonlarıyla Moda’nın ‘demirbaşı’ mekanlarından. 

En az 2 kişilik hazırlanan Serpme Van Kahvaltısı tamamen yöresel ürünlerden oluşuyor. Bunun dışında ‘Normal Van Kahvaltısı’ veya ‘Moda Kahvaltısı’ seçeneklerini de seçebiliyorsunuz.

 

2-) Moda’da bir Yer

 

Kadıköy’ün en kahvaltıcıları listesinde Moda’da bir Moda Çay Bahçesi’nin biraz ilerisinde minik pişileriyle ünlü ‘Moda’da bir Yer’ aynı şekilde bizim favorilerimizden. ‘Moda’da kahvaltı nerede yapılır?’ derseniz bizce burada çok güzel yapılır!

 

3-) Zapata 

 

Kadıköy’ün en iyi kahvaltıcıları listesinde serpme şarküteri kahvaltısını sevdiğimiz bir yer daha! Şimdi doğruya doğru, Zapata’ya genelde kahvaltı için gidiyoruz, menünün kalanına pek ısınamadık fakat kahvaltısı harika. 

Tek eksisi diğer mekanlara göre biraz pahalı olması. Yine de zaten ayda yılda bir gidiyoruz derseniz Zapata’yı öneririz.

 

4-) Munis Moda

 

Moda’da yeni açılan minik bir kahvaltı mekanı. Aslında sadece kahvaltı için değil, klasik kafe yemekleri için de gidebilirsiniz. 

Oldukça ufak fakat keyifli bir mekan. Bizim favorimiz ev yapımı fıstık ezmesi ve değişik menemenleri. 

 

5-) Çay Tarlası

 

Kadıköy’ün en iyi kahvaltıcısı ‘Kadıköy’ün en iyi muhlamacısı’ olarak değiştirmek isterseniz gerçekten adres burası! Bir gün Karadeniz’e gitmek ister ama gidemezsek, en iyi muhlama yiyeceğimiz yeri sorduk soruşturduk ve karşımıza burası çıktı. Muhlama kesmezse koloti peynirli ve vakfıkebir tereyağlı menemen de söyleyebilirsiniz. 

 

Yolda bi Blog’un Instagram hesabı @yoldabiblog’u takip etmeyi unutmayın.

 

 

Çeşme’ninen güzel plajları

 

Kış geride kalmak üzere ve artık yaz aylarına gün sayıyoruz. Tatil planlarını şimdiden yapmaya başlayanlar için Yolda bi Blog gizli cevherlerle dolu Bodrum’un plajlarını listeledi;

 

Yaşam & seyahat tecrübelerini Yolda bi Blog isimli bloglarında paylaşmaya başlayan Asya ve Umut’u severek takipteyiz.

 

1-) Ilıca Halk Plajı

 

Ilıca Plajı, eğer ücretsiz, kum, ve çocukla gidilebilecek bir plaj arıyorsanız nokta atışı gibi bir şey! Çünkü iki sene önce buradaki plaj işletmelerine son verildi, ve plaj şu an tamamen halka ait. Aynı zamanda duş ve tuvalet imkanı da var.

 

2-) Pırlanta Sahili ve Halk Plajı – Çiftlikköy

 

Önerebileceğimiz bir diğer halk plajı da Pırlanta Plajı. Pırlanta plajı da çocuklu aileler tarafından çokça tercih ediliyor çünkü denizi sığ, kumu güzel ve suyu soğuk değil. Aynı zamanda plajda isterseniz halk plajı kısmına havlunuzu atıp yatabiliyorsunuz.İsterseniz de işletmelerin şezlonglarını kiralayabiliyorsunuz.

 

3-) Boyalık Plajı

Boyalık Plajı, Çeşme'nın kuzeyinde kalan, ve yine kum sahilli bir plaj. Yukarı da saydığımız Pırlanta Sahili ve Ilıca gibi denizi sığ, o yüzden çocuklu aileler için uygun.

Plaja geldiğinizde havlunuzu halk plajı kısmına atabilir ya da işletmelerin şezlonglarından faydalanabilirsiniz. Şezlong ücretleri 2021 itibariyle 30-40 TL civarı.

 

4-) Çark Plajı

 

Çark Plajı Alaçatı'ya çok yakın mesafede ve nispeten sakin bir plaj. Ayrıca burada Windsurf yapıldığı için etrafta çok fazla sörf okulu ve sörf malzemesi satan dükkan göreceksiniz. Burada rüzgar çoğu zaman sörf yapmaya elverişli esiyor, fakat su da bir o kadar temiz ve yüzmeye müsait çoğu zaman.

 

5-) Kocakarı Plajı

Kocakarı Plajı Çeşme'de yine aileler tarafından oldukça tercih edilen bir plaj. Yer yer kum, yer yer taşlık ama denizi çoğunlukla sığ. Zaten nerede kum plaj ve sığ deniz, tahmin edersiniz ki orada çocuklu aileler var. :) O yüzden çocukla gidilecek plaj bakıyorsanız Kocakarı Plajı çocuklu aileler için oldukça uygun.

 

Dilerseniz halk plajı tarafında ücretsiz oturabilir, ya da dilerseniz büfenin şezlonglarını kullanabilirsiniz. En Güzel Çeşme Plajları sırada Aya Yorgi Koyu var.

 

Yolda bi Blog’un Instagram hesabı @yoldabiblog’u takip etmeyi unutmayın.

 

 

Yolda bi Blog Lightroom Filtreleri satışta!

 

Yolda bi Blog’un kurucuları Asya ve Umut’un fotoğraflarını severek takip ediyoruz.

 

Ve sonunda Yolda bi Blog lightroom presetleri satışa çıktı! Ve bu presetleri, güzel bir amaç uğruna satıyorlar, Presetlerden gelen bütün satışı ihtiyacı olan bebeklere bağışlayacaklar.

 

Fotoğraf presetlerini buradan alabilirsiniz! Ayrıca presetlerin nasıl yükleyeceği ve fotoğraflara nasıl uygulayacağını anlatan videolar da içinde.

 

Filtreleri kullanıp beğenirseniz #yoldabiblogpreset tag’iyle paylaşmayı ve YoldabiBlog’un Instagram hesabı @yoldabiblog’u takip etmeyi unutmayın.