1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Boğaziçi’nde eski Türkiye özlemi
Boğaziçi’nde eski Türkiye özlemi

Boğaziçi’nde eski Türkiye özlemi

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kâbe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığa sosyal medya üzerinden tepki gösteren Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, içerisinde 15 bin Boğaziçi Üniversitesi mensubunun yer aldığı bir sosyal medya sitesindeki grup üzerinden liste tutularak isim isim fişlendi.

A+A-

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kâbe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığa sosyal medya üzerinden tepki gösteren Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, içerisinde 15 bin Boğaziçi Üniversitesi mensubunun yer aldığı bir sosyal medya sitesindeki grup üzerinden liste tutularak isim isim fişlendi. 28 Şubat sürecini akıllara getiren bu kara kampanya yoğun tepki çekti. Akıllara, 28 Şubat sürecinde kurulan Batı Çalışma Grubu geldi.

 

Boğaziçi Üniversitesi'nde bir skandala daha imza atıldı. Rektör atanması ile başlayan taşkınlıkların ardından Kâbe fotoğrafının yerlere atılmasıyla gündemden düşmeyen Boğaziçi Üniversitesi'nde şimdi de öğrencilerin fişlenmesi rezaleti ortaya çıktı. Farklı düşünen öğrenciler, provokasyona ortak olanlar tarafından linç edildi, sosyal medya üzerinden tehditler savuruldu. Milli ve manevi değerlere saldırıları kınayan öğrenciler okulda hedef haline getirildi. Okulda ifşa edilip hedef gösterilmeye çalışılan öğrencilerin tek suçları ise okulda yapılan yanlışı kınamak.

28 ŞUBAT’I AKILLARA GETİRDİ

Boğaziçi Üniversitesi'nde bir grup öğrenci, karşıt görüşlü öğrencileri sırf düşüncelerinden dolayı fişleyerek, sosyal ortamlarda ifşa etmeye başladı. Üniversitede son günlerde yaşanan olayları eleştiren duyarlı öğrenciler akademik kariyerlerinin önü kesilmesi için hocalara bildiriliyor. Hatta mezun olduklarında iş imkânı bulamasınlar diye tehdit ediliyorlar.

fislediler-4.jpg

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Boğaziçi Üniversitesi'nde Kâbe-i Muazzama'ya yapılan saygısızlığa sosyal medya üzerinden tepki gösteren Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, içerisinde 15 bin Boğaziçi Üniversitesi mensubunun yer aldığı bir sosyal medya sitesindeki grup üzerinden liste tutularak isim isim fişlendiğinin ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Twitter'da trend topic olan #KabeyiSavunanFişleniyor etiketine binlerce tweet atıldı.

VEYL OLSUN BİZE

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Boğaziçi Üniversitesi'nde Kâbe'ye yapılan saygısızlığa sert tepki gösterdi. Altun, "İfsatlarınızı önlemezsek veyl olsun bize!" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe fotoğrafının yere serilmesine Twitter hesabından tepki gösteren Altun, mesajında şunları ifade etti: "Azgın azınlığın özgürlük, eşitlik ve insan hakları sosuyla normalleştirmeye çalıştığı sapkın düşünce ve yaşam tarzının asıl hedefi nesillerimizi ifsat etmektir. Tek motivasyonu ise kutsallarımızı ayaklar altına almaktır. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki görüntüler bunun ispatıdır.

fislediler-6.jpg

BAYKAR TEKNİK MÜDÜRÜ SELÇUK BAYRAKTAR'IN AÇIKLAMASI

Bilim yuvası olması gereken üniversitede faşizmcilik oynayan alçak ve soysuz zihniyete karşı durarak bu dizeleri yaşatan gençlerin fişlendikleri listede olmaya talibim. Adam aldırma da geç git diyemem aldırırım, Çiğnerim çiğnenirim Hakk'ı tutar kaldırırım.

MEMUR-SEN VE EĞİTİM-BİR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN'IN AÇIKLAMASI

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe’ye yapılan saygısızlığa tepki veren Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini fişleyenleri Siber Suçlarla Mücadele Dairesi ortaya çıkarmalı, BÇG’ye özenenlere İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı gereğini yapmalıdır.

fislediler-1.jpg

GAZETECİ YAZAR YUSUF KAPLAN'IN AÇIKLAMASI

Düşünce özgürlüğü diye ortalığı yakıp yıkanlar Boğaziçi Üniversitesi'nde İslâmî duyarlıklı öğrencileri teker teker fişliyorlar! Faşist bunlar! Üniversitelerin militan örgütler tarafından işgal edilmesine ve ülkeyi kaosa sürüklemesine göz yumulamaz!

İBB AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ TEVFİK GÖKSU'NUN TEPKİSİ

Yıllar ve yöntemler değişse de zihniyetleri asla değişmiyor Dün başörtülü gençlerimizi ikna odalarına zorlayan zihniyet bugün Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe-i Muazzama'yı savunan gençlerimizi fişliyor. Hakk'ı ve hakikati savunan gençlerimizin yanındayız.

fislediler-2.jpg

AK PARTİ GENEL MERKEZ KADIN KOLLARI BAŞKANI LÜTFİYE SELVA ÇAM'IN AÇIKLAMASI

Bıraktığınız yerden aklınız sıra 28Şubat’ı devam ettirebileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Bu başarılı evlatlarımız sizin aşağılık baskılarınızla asla sinmez! LGBT, PKK, FETÖ ve diğer kirli ittifaklarınızın haddini devletimiz ve milletimiz bildirecek güçtedir!

TÜRGEV YÖNETİM KURULU BAŞKANI FATMANUR ALTUN'UN PAYLAŞIMI

Özgürlük, kardeşlik şarkıları söyleyen sol liberallerle farklı görüşte olup, bunu ifade edecek omurgaya sahipseniz liberal masal bir anda faşist kabusa dönüşür. Faşist, kendisinde minicik bir iktidar bile vehmederse fişler. Allah zalimlere fırsat vermesin.

1-20210201175338.jpg

KONYA’DAN DA TEPKİ YAĞDI

Eğitimciler Birliği Sendikası Konya Üniversiteler Şube Başkanı Şenol Metin, Kabe’yi savunan öğrencilerin sosyal medya üzerinden fişlendiğini belirtti. Başkan Metin, “Cumhurbaşkanımızın Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör ataması sonrasında ‘Boğaziçi’nden Gezi çıkartabilir miyiz?’ diyen provokatörlerin arasındaki LGBT’lilerin Kabe’mize yaptıkları terbiyesizliği #KABEKUTSALIMIZDIR hastagı ile sosyal medya üzerinden protesto eden Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri içerisinde 15 bin Boğaziçi Üniversitesi mezununun da yer aldığı bir Facebook grup üzerinden listelenerek isim isim fişlenmektedir. Fişlenen öğrencilerin isimleri iftiralarla birlikte üniversite akademisyenleri ile paylaşılmakta, öğrencilerin okuldan atılması, disiplin cezası alması, yurtdışı lisansüstü eğitim için zorunluluk olan akademik referansların engellenmesi gibi eğitim hayatlarını etkileyecek çeşitli yaptırımlar uygulanması istenmektedir. Fişlenen öğrenciler ders içeriği paylaşmak için kurulan sosyal medya gruplarından dahi atılarak, tecrite tabi tutulmakta, çeşitli hakaret ve iftiralarla sosyal linç uygulanmaktadır. 28 Şubat’ın Batı Çalışma Grubu özentisi sözde demokrat özde faşist kafalar; yaptığınız listeyi, istediğiniz yere istediğiniz şekilde ulaştırabilirsiniz, korkmuyoruz. Maskeniz düştü ve yine kaybettiniz. ‘Kâbe Kutsalımızdır’ diyor, Allah'ın evine yapılan bu terbiyesizliği kınıyoruz. Halkımızı öğrencilerimize destek olmaya, nefret, ayrımcılık suçunun failleri hakkında suç duyurusunda bulunuyor ve savcılarımızı göreve davet ediyoruz” dedi.

2-20210201175338.jpg

LEYLA ŞAHİN USTA DA TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, “Boğaziçi Üniversitesi’nde Müslümanlara karşı nefret suçu işleyen sapkın provokatörleri şiddetle kınıyorum. Kıblemiz Kâbe’mize yapılan hiçbir saygısızlık kabul edilemez. Bu ahlaksızlığın sorumluları hukuken hesap verecektir. Üniversitelerimiz bu sapkınların mekânı olmayacaktır” dedi.

“O GÜNLER GERİDE KALDI”

Fişlemelere sert tepki gösteren AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, “Kutsal değerlerimize sahip çıkan kardeşlerimizi bir avuç İslam düşmanının baskılarına terk etmeyiz! Vesayet günlerinin hasretiyle yanıp tutuşan ahlaksızlar; fişlemeyle, tehditle inançlı insanları sindirdiğiniz o günler geride kaldı!” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı ise, “Boğaziçi Üniversitesi’nde sapkın bir grubun kutsal değerimiz Kâbe’ye yaptığı saygısızlığı şiddetle kınıyorum” diyerek şu ifadeleri kullandı: Kıblesi belli olmayanların Kâbe’yi hedef alan eylemlerinin, tüm Müslümanların vicdanına saplanan bir hançerden farkı yoktur. AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ise, "İslâm'a sövmekten başka fikri olmayanlar; fikrin değil, İslâm’a sövmenin özgürlüğünü istiyorlar. Boğaziçi Üniversitesi önünde, kıblemiz Kabe’ye yönelik yapılan hadsiz saldırıyı şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

3-20210201175338.jpg

"BİZ SİZİ İKNA ODALARINDAN BİLİRİZ”

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ise, "Biz sizi ikna odalarından biliriz. Boğaziçi Üniversitesi'nde Kâbe-i Muazzama'yı savunan gençlerimiz fişleniyor. Faşist zihniyete meydanı bırakmayacağız. Millî ve manevi değerlerine bağlı genç kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

4-776.jpg

HER ALÇAK SALDIRI KÂBE'Yİ DAHA GÜÇLENDİRİR

Skandala, MAZLUMDER Konya Şubesi de tepki gösterdi. Başkan Derviş Argun tarafından yapılan açıklamada, “Boğaziçi Üniversitesine atanan rektörü protesto görünümü altında başlayan ve bu içerikle hiç alakası olmayacak şekilde LBGT sapkınlığının teşhirine dönüşen vandallık, şimdi de inançlara ve kutsal mabet Kâbe'ye hakaret ile gündeme gelmeye devam etmektedir. Bu kadar bile isteye yapılan hakaret ve tahrik, hiçbir masumiyet taşımaz ve hiçbir "insan hakkı" kisvesi ile kamufle edilemez. Kâbe, tarih boyunca sayısız alçak saldırıya uğramıştır. Her seferinde saldıranlar yok olup gitmiş ama Kâbe tüm ihtişamı ile kıble olarak varlığını devam ettirmektedir. Bu saldırıdan da Kâbe ve onu kıble bilenler daha güçlenerek çıkacaktır. MAZLUMDER olarak, bu çirkinliğe bilmeden alet olan gençler var ise onları derhal yanlıştan vaz geçmeye çağırırken, bile isteye hakareti yapan ve destekleyenlerin ise, saldırdıkları kutsalın önemine ve oluşturdukları huzursuzluğun maliyetine denk bir ceza ile cezalandırılmalarını talep ediyoruz.  Bu yapılan bir alçaklık, yapanlar da Ebrehe yüzlü, donunu çekmekten aciz aşağılık LBGT'ci sapkınlardır” denildi.

5-421.jpg

SEYFULLAH KOYUNCU / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT