1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Bolsonaro'nun ikinci testi de pozitif çıktı
Bolsonaro'nun ikinci testi de pozitif çıktı

Bolsonaro'nun ikinci testi de pozitif çıktı

Koronavirüse yakalanan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun ikinci testi de pozitif çıktı.

A+A-

CNN Brezilya'ya konuşan Devlet Başkanı Bolsonaro, karantinada kalmaktan sıkıldığı için salı sabahı yaptırdığı yeni COVID-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Brezilya'da başlangıcından bu yana salgını küçümseyen tavırlarıyla bilinen Bolsonaro, 7 Temmuz'da kendisinde COVID-19 tespit edilmesinin ardından devlet başkanlığı konutu Alvorada Sarayı'nda karantinada ve çalışmalarını buradan yürütüyor.

İyileşmeye başladığını söylemişti

Bolsonaro, dün yaptığı açıklamada, kendisini iyi hissettiğini, karantinada kalmaktan çok sıkıldığını ve yeni bir COVID-19 testi yaptıracağını açıklamıştı.

Geçen hafta COVID-19 testi pozitif çıkan Bolsonaro, hafif semptomları için kullandığı sıtma ilacı hidroksiklorokin sayesinde hemen iyileşmeye başladığını söylemişti.

Aşırı sağcı Devlet Başkanı Bolsonaro, daha önce COVID-19'u küçümsemesi ve salgına karşı gerekli önlemleri almaması nedeniyle tepki çekmişti.

Bolsonaro, başlarda COVID-19'u "küçük bir grip" olarak nitelemiş ve ekonomik tedirginliklerle ülkede salgına karşı önlem alan eyalet valilerini eleştirmişti.

Dünyada, ABD'nin ardından salgından en çok etkilenen ülke olarak öne çıkan Brezilya'da 74 bin 133 kişinin hayatına mal olan virüs, bugüne kadar 1 milyon 926 bin 824 kişide görüldü. 

HABERE YORUM KAT