Borsa Başkanı Fırat: “Hepimiz tek yürek olursak, enflasyonla mücadelede netice alırız”

Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Enflasyonla Topyekun Mücadeleye tam destek verdiklerini belirterek, birlik olunması halinde mücadelenin başarılı...
Borsa Başkanı Fırat: “Hepimiz tek yürek olursak, enflasyonla mücadelede netice alırız”

Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Enflasyonla Topyekun Mücadeleye tam destek verdiklerini belirterek, birlik olunması halinde mücadelenin başarılı olacağını vurguladı.

Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaptı. Mahmut Fırat, fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biri olduğunu belirterek, Türkiye 2002'den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesini sağladığını ifade etti.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranının yeniden çift haneler çıktığını kaydeden Başkan Fırat, "Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Berat Albayrak'ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekun bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır" dedi.

Fırat, mücadelenin başarıya ulaşması için birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, "Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.

Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekun mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Biz de, Adıyaman Ticaret Borsası olarak tüm Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.

İnanıyorum ki, Adıyaman olarak gereken fedakarlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız" ifadelerine yer verdi.

Borsa Başkanı Fırat: “Hepimiz tek yürek olursak, enflasyonla mücadelede netice alırız”

Borsa Başkanı Fırat: “Hepimiz tek yürek olursak, enflasyonla mücadelede netice alırız”

İHA