1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Brezilya Kalça Estetiği
Brezilya Kalça Estetiği

Brezilya Kalça Estetiği

Brezilya Kalça Estetiği

A+A-

 

 

Kalça estetiği operasyonunda kullanılan yöntemler kalçanın tipine, durumuna ve hangi sonucun elde edilmesinin arzulandığına göre değişir. Burada birçok yöntem mevcut olmakla birlikte, genellikle liposuction, yağ grefti (yağ enjeksiyonu), dermal flep, eksizyon, ve silikon protez yardımıyla augmentasyon-büyütme yöntemlerinden yararlanılır.

 

Kalça yapısı olarak toplumda, başlıca yuvarlak, dikdörtgen, A şekilli ve V şekilli olmak üzere 4 tip kalça şekli görülür. En sık kalça türü, yuvarlak şekilli kalça olup, insanların %40’ında görülür. Sanılanın tersine ideal kalça türü yuvarlak değil, A harfine benzeyen kalçalardır. Burada kalçalar belden alta doğru indikçe aşağı bölümleri oval bir şekilde hafifçe genişleyerek A harfi şeklini almaktadır. Bu tür kalçalar toplumun %30’unda görülür. Bunun tam tersi ise V harfi şekilli, yani yukarıdan aşağı indikçe daralan kalçalardır. V şekilli kalçalar insanların yaklaşık %15’inde görülür. Yatay diktörtgen şekilli kalçalar da yine toplumun %15’inde görülür.

 

Brezilya kalça estetiği nasıl yapılıyor?

 

'Brazilian Butt Lift' veya Türkçe adıyla 'Kendi Dokunuzdan Gelen Güzellik; Brezilya Poposu”, popoya yağ enjeksiyonu işlemiyle gerçekleştiriliyor. Kişide yeterli oranda yağ dokusu bulunmadığı durumlarda ise silikon implantlar devreye giriyor. İşlemde liposuction yöntemiyle karın, basen, bel ve sırt bölgesinden alınan yağlar, popo bölgesine enjekte edilerek, popoda daha kalkık ve belirgin hatlar oluşturuluyor.

 

Yağlar, enjekte edildikleri bölgede yaşama imkanı bulup, bölgeyi şekillendiriyorlar. Yağ enjeksiyonu işleminin en büyük avantajı, yağın alındığı yerde incelme sağlaması oluyor. Bu şekilde hem popoda istenilen görüntüye ulaşılırken hem de bel bölgesinde kum saati görünümü elde ediliyor. Büyük cerrahi işlemlerin kullanılmadığı bu yöntem, kişinin kendi dokusundan elde edilen yağın yine kişinin kendi vücuduna enjekte edilmesiyle oldukça güvenilir bulunuyor ve alerjik reaksiyon göstermiyor.

 

Kalça büyütme için kullanılan bir diğer yöntem ise silikon implantların. Popoya uygun şekilde tasarlanan silikon implantlar, son derece kalıcı ve memnun edici sonuçlar sağlıyor. Popo silikon implantarı, kas zarı altına, kas altına ve kas içine olmak üzere popo bölgesine üç şekilde yerleştirilebiliyor. Yerleştirilen implantlar dışarıdan hissedilmemekle beraber herhangi bir ağrı hissi de oluşturmuyor. Ameliyat sonrası iyileşme süreci ise bir hafta olarak öngörülüyor.

HABERE YORUM KAT