1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bursa ve çevre illerde "Evde kal" çağrısına büyük oranda uyuluyor
Bursa ve çevre illerde "Evde kal" çağrısına büyük oranda uyuluyor

Bursa ve çevre illerde "Evde kal" çağrısına büyük oranda uyuluyor

BURSA (AA) - Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında "Evde kal" çağrısına büyük oranda...

A+A-

BURSA (AA) - Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında "Evde kal" çağrısına büyük oranda uyuluyor. Bu şehirlerde, "normalleşme süreci" kapsamında açılan AVM, berber, kuaför ve güzellik merkezleri ise önlem alarak müşterilerine hizmet vermeye başladı.

Bursa'da, Kovid-19 salgını öncesinde yoğunluğun olduğu bölgeler günü sakin geçiriyor. Özellikle kentte 700 yıldır ticaretin merkezi konumunda bulunan Tarihi Kapalı Çarşı ile Ulu Cami civarı, Kent Meydanı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı başta olmak üzere şehir merkezinde genellikle yoğunluk yaşanmıyor.

Polis ekipleri meydanlara çıkan bazı yollarda önlem alarak zorunlu olmadıkça vatandaşların geçişine izin vermiyor.

- Eskişehir

Eskişehir'de normalde yoğun olan İsmet İnönü ve İki Eylül caddeleri, Fabrikalar Sokak ile Porsuk Çayı çevresinde vatandaşların büyük oranda evlerinden çıkmaması nedeniyle sakinlik dikkati çekiyor.

- Balıkesir

Milli Kuvvetler Caddesi ve Anafartalar Caddesi sabah saatlerinde araç trafiğine açıldı. İşlek noktalardan Ali Hikmetpaşa ve 15 Temmuz Milli İrade meydanları ile Milli Kuvvetler Caddesi ve Çankaya Sokağı da sakinliğini koruyor.

- Çanakkale

Çanakkale'de de vatandaşların büyük bölümü evde kal çağrılarına uydu. Kentte Çarşı ve Demircioğlu caddelerinde haftanın ilk günü olması nedeniyle kısmi yoğunluk dikkati çekti. Diğer bölgelerde ise sessizlik yaşandı.

- Yalova

Yalova'da tedbirler kapsamında yasaklanan sahil şeritleri ile 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı ile Gazipaşa Caddesi gibi işlek noktalar sakin bir gün geçiriyor.

HABERE YORUM KAT