Bütçe dostu market: Nar Gross

En ucuz fiyat garantisinin sunulduğu Nar Gross Toptan Market, toptan ve market fiyatları arasında aracısız satış yaparak müşterilerine hizmet veriyor. Pandemi dönemindeonline satışlar da yapmaya başlayan Nar Gross, kargo ücreti almadan ve market fiyatlarıyla aynı olan ürünlerini müşterilerine ulaştırıyor.
Bütçe dostu market: Nar Gross

Konya’nın yerel marketi olan ve 2011 yılı Nisan ayında kurulan Nar Gross Toptan Market 10’uncu yıldönümü nedeniyle bazı ürünlerde çeşitli kampanyalar yapıyor. Nar Gross Toptan Market, Nisan’ın 13’üne kadar devam edecek kampanya için bütün Konyalı vatandaşları bekliyor.

nar-gross-3.png

‘ÖZ SERMAYE İLE İŞ YAPIYORUZ’

Yaklaşık 20 yıldır gıda sektöründe hizmet verdiklerini söyleyen Nar Gross Toptan Market Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Uçar, “Bu sektöre ilk olarak toptancılık yaparak başladık. 2011 yılı Nisan ayından beri market sektöründeyiz. İki tane şubemiz bulunmaktadır. Birincisi Nalçacı Caddesi üzerinde, diğeri ise Meram Yaka Melikşah Mahallesinde yer alıyor. İki şubemizde toplam 75 kişi istihdam ediyor. Özelliklerimizden bir tanesi de öz sermaye ile iş yapmamızdır. Bu nedenle hiçbir bankaya borcumuz yoktur. Faizi kesinlikle kazancımıza karıştırmayız. Nar Gross marketler olarak Konya’da indirimin öncüsüyüz. Sebze ve meyve ürünlerimiz her zaman güncellenir ve taze olur. Ertesi güne kalan ürünler tekrar vatandaşa sunulduğu zaman ikinci fiyat verilerek değerlendirilir.  Konya’da gross marketçiliğin öncüsüyüz. İlk gross market olma özelliğini gösteriyoruz. Gross isminin mucidi de benim. Gross, ürünlerin toptan fiyatına perakende satılmasıdır. Yakaladığımız başarıdan dolayı bizi taklit eden birçok rakibimiz oldu. Gross kültürünü Konya’da yaygınlaştırmak için de çok mücadele verdik” şeklinde konuştu.

nar-gross-1.png

‘ÜRÜNLERİMİZ HER ZAMAN İNDİRİMLİDİR’

Ürünlerini her zaman indirimli fiyatlardan verdiklerini söyleyen Hasan Hüseyin Uçar, “ Nar Gross toptan market olarak kârdan fedakarlık yapıyoruz. Bütçe dostu bir marketiz. Kendimizi vatandaşların yerine koyuyoruz. Diğer marketlerin yaptığı indirimleri her zaman raflarımıza yansıtıyoruz. Vatandaşlara,‘şu markette şu ürün daha ucuzdu’ dedirtmemek için çok mücadele veriyoruz. Çok iyi bir ARGE ve piyasa araştırma sistemimiz var. Pandemi dönemi alışveriş alışkanlıklarını değiştirdiği için online satışlar yapmaya başladık. Online satışta 150 TL ve üzeri alışverişleri vatandaşın istediği adrese gönderiyoruz ve bir kargo ücreti istemiyoruz. Müşterilerimiz online satışlarda da indirimli fiyatlardan faydalanabiliyorlar. Kısıtlamalar nedeniyle özellikle yerel marketler müşteri kaybına uğradı. Discount marketler pandemi döneminde daha fazla büyüdüler. Pandemi döneminde kafe ve restoranların kapalı olmasından dolayı eskiye oranla yemek servisi alışverişleri düştü. Bu süreçte dışarıda yemek yeme oranları azaldığı için de evlerde tüketilen ürünler daha fazla satılmaya başlandı” diye aktardı.

nar-gross-2.png

‘ONUNCU YILA ÖZEL ZARARINA SATIŞLAR YAPIYORUZ’

Bütün ürünlerde mevcut ürünlerin olduğunu fakat onuncu yıla özel bazı ürünlerde zararına satışlar yaptıklarını dile getiren Uçar, “Vatandaşımızdan kazandığımız parayı tekrar onlara geri harcayarak onların dualarını almak istiyoruz. İşin biraz da manevi yönünü önemsiyoruz. Biz şimdi yaptığımız işte sadece para kazanma boyutundan hariç bir de manevi olarak bizi tatmin etmesini isteriz. O yönden de böyle bir kampanya başlattık. Ve de gerçekten vatandaşımız bu kampanyadan çok memnun. Özellikle Ayçiçek yağında yaptığımız indirimden dolayı bizi çok takdir edenler oluyor. Şu dönemde Ayçiçek yağındaki fiyatlar çok kıymetli. Ayçiçek yağında yapacağınız 1-2 liralık indirim bile önemseniyorken biz yaklaşık 15 lira gibi bir indirim yaptık. Şu anda çok da takdir ediliyor. 10’uncu yılımıza girdik. İnşallah bu yıl içerisinde üçüncü şubemizi hedefliyoruz. Yıldönümü kampanyalarımızı da bundan sonra devam ettirmeyi düşünüyoruz. 10’uncu yıl kampanyalarımızı vatandaşlarımızın kaçırmamalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

hasan-huseyin-ucar-nar-gross.png

‘RAMAZANDA ZAM YAPMAYACAĞIZ’

Ramazan ayında zam yapmayı düşünmediklerini belirten Uçar, “Her sene ramazan ayında bazı fırsatçılar zam yaparlar. Biz böyle bir ithama maruz kalmamak için daha önceden bu Ramazan ayında satılacak ürünlerin tedariklerini yapmış bulunuyoruz. Ramazan ayında devlet tarafından yapılan bir zam olmazsa biz kendimizden bir zam yapmayı kesinlikle düşünmüyoruz. Pandemi döneminde dükkanları kapanan, ticaretine devam edemeyen kişiler oldu. Ekonomik anlamda sıkıntı yaşayanlar oldu. Bu nedenle marketlerimizin yakınındaki muhtarlıklar vasıtasıyla Ramazan paketleri hazırlayıp ihtiyaç sahiplerine veriyoruz. Yaptığımız iş gereği bunun bir manevi bir sorumluluk olduğunu düşünüyoruz” diye altını çizdi.

nar-gross-4.png

‘BAZI ÜRÜNLERİN SATIŞINI YAPMIYORUZ’

Konsept olarak bazı ürünlerin satışını yapmadıklarının bilgisini veren Uçar, “ Branşımızda olmayan açık şarküterimiz yok. Sadece açık zeytin ve peynir satıyoruz. Açık yoğurt satmıyoruz. Kasap reyonumuz yok. Bir şubemizde unlu mamullerimiz yok diğer şubemizde var.  Marketimizde sigara satışı da yapmıyoruz. Hesaplamalarımıza göre sigara sattığımızda aylık 30 bin lira gelir elde edebildiğimizi ön görüyoruz. Fakat biz vatandaşın sağlığıyla oynamak istemiyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

SÜMEYRA KENESARI / YENİ HABER GAZETESİ

nar-gross-6.png

nar-gross-5.png

nar-gross-7.png

nar-gross-8.png