1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Cehalet önlenecek
Cehalet önlenecek

Cehalet önlenecek

Türkiye adına Konya MEM'in proje ortağı olduğu; Fransa, İtalya ve Romanya’dan da çeşitli eğitim kurumları ve üniversitenin yer aldığı "Yenilikçi Eğitim Cihazları ve Ailelerle İşbirliği Yoluyla Cehaleti Önleme Projesi” isimli Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar Projesi Fikri Çıktılarının Uygulamaları Toplantısı gerçekleştirildi.

A+A-

Türkiye adına Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün proje ortağı olduğu; Fransa, İtalya ve Romanya’dan da çeşitli eğitim kurumları ve üniversitenin yer aldığı "Yenilikçi Eğitim Cihazları ve Ailelerle İşbirliği Yoluyla Cehaleti Önleme Projesi” isimli Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar Projesi Fikri Çıktılarının Uygulamaları Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, katılımcı öğretmenlerin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutlayarak sözlerine başladı. ‘Yenilikçi Eğitim Cihazları ve Ailelerle İşbirliği Yoluyla Cehaleti Önleme Projesi’nde görev alan öğretmenleri tebrik eden Büyük, 2017’de başlayan bu projenin, adeta bugünleri görerek hazırlanmış çok önemli bir çalışma olduğunun altını çizdi. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün AB ve eTwinning projelerinde çok önde bir yerde olduğunu söyleyerek emek ve destek veren herkese teşekkürlerini ileten Büyük, bu toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.

cehalet-onlenecek-4.jpg

PROJE HAKKINDA SUNUMLAR YAPILDI

Daha sonra Proje Koordinatörü Halil İbrahim Kınalı tarafından “Projeye Neden İhtiyaç Duyuldu ve Proje Ortakları” başlıklı bir sunum gerçekleştirildi. Görevli öğretmenlerin sunumları ve proje web sitesinin tanıtımının ardından toplantı sona erdi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş ve görevli öğretmenler katıldı.

HABERE YORUM KAT