Ciğerci Bahri Konya’ya damga vuracak

Köklü bir geçmişe sahip olan ve dört tane şehirde şubeleri bulunan Ciğer Bahri; ciğer şişinden, Adana ve Urfa kebabına, et şişinden, tavuk şişine kadar birbirinden lezzetli yemekleriyle, nezih mekanı ve güler yüzlü çalışanlarıyla Selçuklu ’da hizmete girdi.
Ciğerci Bahri Konya’ya damga vuracak

whatsapp-image-2022-12-03-at-20-40-11.jpegKonya Binkonutlar Mahallesinde yer alan Ciğerci Bahri’nin açılışına Kayseri Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, Meram Kaymakamı Ali Murat Kayhan, Milliyetçi Hareket Partisi MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Kırıkkale MHP İl Başkan Yardımcısı Muharrem Zengin, İş Adamları Murat Sevinç, İhsan Narin, Remzi Çopar, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.whatsapp-image-2022-12-03-at-20-40-12-1.jpeg

‘KONYA’MIZA BİR SOLUK GETİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ’

Açılışa özel açıklamalarda bulunan Ciğerci Bahri firma sahibi Bahri Karakeçili, “1963 yılından beri Ciğerci Bahri olarak hizmet vermekteyiz. Kırıkkale’de, Kayseri’de, Kırşehir’de Çorum’da şubelerimiz bulunmaktadır. Konya’da da beşinci şubemizi açmış bulunmaktayız. İnşallah Konya’mıza bir soluk getirmeyi düşünüyoruz. Urfa’nın yemeklerini, Güneydoğu’nun kültürünü ve misafirperverliğini iş yerimize yansıtmaya çalışacağız. Urfa denilince akla ilk ciğer geliyor hatta ciğerin ana vatanı Urfa ama çiğköftesi var, lahmacunu var. Urfa Güneydoğ’nun en zengin mutfaklarından bir tanesidir. Her tarafta bir Urfa işletmesi muhakkak denk gelirsiniz. Elimizden geldiği kadar Urfa’nın lezzetini ve misafirperverliğini Konyalı halkımıza, vatandaşlarımıza sunacağız. Konya’da şubemizde 40 kişiye istihdam sağladık. Diğer şubelerimizle birlikte Ciğerci Bahri’de toplam 150 kişi istihdam ediyor. İnsanların yanımızda istihdam olmaları bizleri mutlu ediyor. Ne mutlu bize ki biz vesile oluyoruz. Rızkı veren Allah’tır. Hepimizin rızkını Allah veriyor. Bütün Konya halkını Urfa lezzetlerini tatmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

whatsapp-image-2022-12-03-at-20-40-13.jpeg

‘BU LEZZETLER KONYA’NIN BİR PARÇASI HALİNE GELDİ’

Yeni bir tesisin Konya’ya kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Meram Kaymakamı Murat Kayhan, “İnsanların hem midesine hem de damağına hitap eden bir tesisin açılmasını büyük bir mutlulukla karşılaşıyoruz. Güneydoğu’nun lezzetlerinizin ilimize taşınmış olması da gerçekten sevindirici. Konya et ve et ürünlerine düşkün bir şehir. Et ürünleri Konyalıların damak zevkine uyuyor. Dolayısıyla bu tesisler zaman içerisinde Konya’nın bir parçası haline geliyor. Biz de ülkenin değişik yerlerinden gelip de bu lezzetlerle karşılaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Biz de bundan büyük bir keyif alıyoruz. Katılımdan da anlaşıldığı üzere bu lezzetleri seven insan sayısı fazla. Bu tesisi ilimize kazandıran aynı zamanda istihdama katkısı olan başta girişimci değerli arkadaşlarımıza teşekkür ederek bol kazançlar diliyorum” şeklinde konuştu. Bu birlik ve beraberliğin daim olması temennisinde bulunan MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan ise, Ciğerli Bahri’nin hayırlı uğurlu olsun dileklerini iletti. Konuşmaların ardından açılışa özel Tekin Tatar ile meşhur Urfa sıra gecesi etkinliği gerçekleştirildi.

•SÜMEYRA KENESARIwhatsapp-image-2022-12-03-at-20-40-12-2.jpeg

 Muhabir
Etiketler :