Çocuklar Meram’da spora doyacak

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Lalebahçe ve Nazmiye Muslu Spor Tesisleri’nde sporcularla buluştu. Başkan Kavuş, Meram Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda 22 Haziran Salı gününden itibaren kayıtların başlayacağı müjdesini vererek, “salgın sürecinden sıkılan çocuklarımız bu yaz dönemini dolu dolu geçirecek” dedi.
Çocuklar Meram’da spora doyacak

Salgın dolayısıyla faaliyetlerine ara verilen spor merkezleri kısıtlamaların esnetilmesiyle birlikte yeniden kapılarını açtı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Lalebahçe ve Nazmiye Muslu Spor Tesisleri’ni ziyaret ederek, burada spor yapan gençlerle bir araya geldi.

“2 BİN 260 SPORCU BULUNUYOR”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, belediye bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Meram Belediyespor Kulübü hakkında bilgi verirken “Kulübümüzde erkek ve kadınlardan oluşan yaklaşık 2 bin 260 civarında sporcumuz bulunuyor. Bu sporcularımızın birçoğu Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonları’nda müsabakalara çıkıyor. Meram Belediyespor Kulübümüz adeta bir sporcu fabrikası misali çalışıyor, ülkemizi uluslararası arenada temsil ediyor. Sporcularımız yakın tarihte birçok madalya alarak herkesi gururlandırdı. Maalesef süreç dolayısıyla kendilerini teşvik edecek bir program gerçekleştirememiştik. İnşallah salgının tamamen sona ermesiyle birlikte başarılı sporcularımızı onöre edecek bir organizasyon düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

 YAZ SPOR OKULUNDA KAYITLAR BAŞLIYOR

Başkan Kavuş, Yaz Spor Okulları’nın başlayacağı müjdesini vererek; “Salgının yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başladığı şu günlerde gençlerimizde sıkılmışlık ve stres durumunun oluştuğunu biliyoruz. Bizler de geçtiğimiz sene ara verdiğimiz yaz spor okullarımızı bu yıl yeniden faaliyete geçiriyoruz. Kayıtlar, 22 Haziran-27 Haziran tarihleri arasında internet üzerinden online olarak alınacak. 5 Temmuz tarihi itibariyle de salgın tedbirleri kapsamında 8 ayrı tesisimizde, 10 ayrı branşta, 3 bin öğrencimizi misafir edeceğiz“ dedi.