1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Boğaziçi tepkisi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Boğaziçi tepkisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Boğaziçi tepkisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Boğaziçi Üniversitesine rektör atanmasına yönelik başlatılan izinsiz gösterilere tepki gösterdi. Oktay, "Karanlık niyetlerle çıkarılmaya çalışılan olaylar, Türkiye'yi kararlılıkla yürüdüğü yoldan asla alıkoyamaz" dedi.

A+A-

Fuat Oktay, "Boğaziçi" diye başlatılan olayın milletin inançlarına yönelik hakarete dönüştüğünü belirtti.

Oktay, "Bu, 'istemezük' çıkışı da çok ilginç bir şekilde milletin inancına, imanına ve ibadetinin sembolü olan Kabe-i Muazzama görselinin yerlere serilmesine kadar varmıştır" diye konuştu.

"Türkiye'yi kararlılıkla yürüdüğü yoldan asla alıkoyamaz"

Bu olayı hem yerelde hem de uluslararası alanda demokratik hak ve özgürlük olarak ifade etmeye çalışanların farklı bir çaba içinde olduğunu söyleyen Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ancak itiraz getirilen olay, anayasal düzlemde Meclis iradesinin çıkardığı kanunlar ve de Cumhurbaşkanımıza verilen yetkiler çerçevesinde, Cumhurbaşkanımızın her zaman kullandığı iradeyi bir kez daha kullanmasından ibarettir, YÖK tarafından sunulan seçenekler arasından bir profesörün yine oraya atanması olayıdır. Türkiye güçlüdür. Karanlık niyetlerle çıkarılmaya çalışılan olaylar, Türkiye'yi kararlılıkla yürüdüğü yoldan asla alıkoyamaz."

HABERE YORUM KAT