Damla Projesi’nin gönüllü gençleri Selçuk’ta

Damla Projesi’nin gönüllü gençleri Selçuk’ta

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Damla Projesi’nde rol alan gönüllü gençler, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrullah Eken ve Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat ile Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk ile bir araya geldi.

Projede rol alan öğrencilerin, gittikleri şehirlerde 10 gün gözlem yaptığını ve o şehri sosyal medya yarışmaları ile dünyaya tanıttığını belirten Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Şube Müdürü Şükrü Bardakcı, “Şehrin tarihi eserleri, sanayisi, ekonomisiyle ilgili raporlar hazırlayan ekiplerimiz ilgili kurumlara bilgi vererek şehirlere katkı sunuyor. Gençlerimiz, 6 gündür Konya’dalar. 10’uncu günün sonunda memleketlerine gidecekler. Konya’da kaldıkları süre boyunca hem tarihi mekanları görme imkanı buluyorlar hem de okullarda boyama, engelli bakımı gibi sosyal sorumluluk projelerinin içerisinde yer alıyorlar.” dedi.

damla-projesinin-gonullu-gencleri-3.jpg

REKTÖR AKSOY: SELÇUK ÜNİVERSİTESİ, ÜLKEMİZİN GÖZBEBEĞİ

Köklü bir üniversite olan Selçuk Üniversitesinin, Konya’nın ve Türkiye’nin gözbebeği olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, “Sosyal sorumluluk projelerimizle dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Selçuklu payitahtlığını yapmış bir şehrin medrese geleneklerini sürdüren bir üniversiteyiz. Üniversitemiz, her geçen gün biraz daha büyüyor. Bölgemizdeki birçok üniversiteye eğitim desteği veriyoruz. Öğrenci projelerini destekleyen, danışmanlık hizmeti veren, hızlı hareket edebilen, bilimsel çalışmalara daha fazla destek aktaran, öğrencilerini uluslararası standartlarda yetiştirmeye gayret eden, toplumla, şehirle buluşan, başarılı öğrencilerin tercih ettiği bir üniversiteyiz. Misyonumuz, Osmanlı sınırlarının ulaştığı bölgelerden öğrenci almak, o bölgelere ulaşmak. Çünkü biz Selçukluyuz, Anadolu’yuz.” diye konuştu. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin yılda yaklaşık bir buçuk milyon hastaya hizmet verdiğini hatırlatan Prof. Dr. Aksoy, “Hastanemizde saat 16.00’dan önce özel muayene yapılmıyor. Gönüllü hekimlerimiz, SOBE Vakfı aracılığıyla öğrencilerimiz için ücretsiz sağlık taraması yapıyor, muayene ediyor. Kurumlarımız, bu devletin geleceği olan gençler için var. Öğrencilerimizin geleceği için hazırlanan projelerde tasarruf etmeyiz. Öğrencilerimizin hayalleri için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Milli ve manevi değerlerimize aykırı olan hiçbir etkinliği sahiplenmiyoruz ve desteklemiyoruz.“ ifadelerini kullandı.

damla-projesinin-gonullu-gencleri-1.jpg

•RAHİME KONGUR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.