1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Demirpolat Tarım Ürünleri hijyen ve sanitasyon belgesi aldı
Demirpolat Tarım Ürünleri hijyen ve sanitasyon belgesi aldı

Demirpolat Tarım Ürünleri hijyen ve sanitasyon belgesi aldı

Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Kalite Yönetim Sisteminin gerekliliklerini yerine getiren 12 şirket ve bir derneğe belgelerini verdi.  Daha önce birçok kalite ve takdir belgesi almaya hak kazanan Demirpolat Tarım Ürünleri, bu belgeler arasına TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Belgesi’ni de kattı

A+A-

Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Kalite Yönetim Sisteminin gerekliliklerini yerine getiren 12 şirket ve bir derneğe belgelerini verdi.  Daha önce birçok kalite ve takdir belgesi almaya hak kazanan Demirpolat Tarım Ürünleri, bu belgeler arasına TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Belgesi’ni de kattı

Konya’nın önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Demirpolat Tarım Ürünleri bir ilke imza attı. Daha önce birçok kalite ve takdir belgesi almaya hak kazanan Demirpolat Tarım Ürünleri, bu belgeler arasına TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Belgesi’ni de kattı. Böylece Demirpolat Tarım Ürünleri, bu belgeyle kendi alanında ilk ve tek olan bir firma oldu. TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Belgesi düzenlenen törenle Demirpolat Tarım Ürünleri yetkililerine takdim edildi. Programın açılış konuşmasını yapan Demirpolat Yönetim Kurulu Başkanvekili İbrahim Demirpolat, şirket olarak pek çok takdir ve kalite belgesi aldıklarını söyledi. Kalite belgelerine bir yenisini daha eklediklerini dile getiren Demirpolat, “Bugün TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Belgesi’ni de belgelerimiz arasına ekledik. Bu belgede emeği geçen başta Prof. Dr. Adem Şahin hocamıza, TSE çalışanlarına ve ekibimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HİZMET ETMEK İÇİN KURULDUK”

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin de yaptığı konuşmada, TSE’nin faaliyet alanı ile ilgili bilgiler verdi. Şahin şunları kaydetti, “Dünyada üretimin ortak dili haline gelmiş standardizasyon faaliyetleri var. Biz bunu yapabilmek adına Türkiye’de milli kalite altyapısının standardizasyon ayağında çalışan bir kuruluş olarak 65 yıldır faaliyete devam ediyoruz. Bugün TSE olarak sanayi ve teknoloji bakanlığına bağlı faaliyetlerine devam eden bu kurumun başlangıcı 1956 yılında Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası’nın çatı kuruluşları olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde başlıyor. Esasında bu kuruluş, Türkiye’de sanayi ve ticaret erbabına hizmet etmek, onları dünya standartlarında üretim yapabilir hale getirmek için kurulmuş bir kuruluştur.”

“KONYA ANADOLU’NUN KALBİNDE BAŞARILARA İMZA ATIYOR”

Prof. Dr. Şahin, Konya’nın ortaya koyduğu birlikteliğin kendisini memnun ettiğini söyledi. Bu birlik ve beraberlik tablosunun diğer şehirlere de örnek olması gerektiğine dikkat çeken Şahin, “Bugün burada gördüğümüz tablo, bizim ülkemizde özlediğimiz, gittiğimiz her ülkede görmeyi arzu ettiğimiz bir tablodur. Bütün sivil toplum kuruluşlarının, kendi üyelerinin iltifata tabi başarılarının paylaşıldığı, bunların belgelendiği ortamda hep birlikte olmaları, bu gururu hep birlikte paylaşmaları özel bir öneme sahip. Bu birlikteliğin ve bu birliktelikten doğan enerjinin Konya’nın her alanına yansıdığını görüyoruz. Konya bu birlikteliği sayesinde Anadolu’nun kalbinde, her alanda önemli işbirlikleri ortaya koymuş başarılara imza atmış bir şehrimiz olarak ilerlemesine devam ediyor.”

“UZMANLARIMIZ TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTTÜ”

Şahin; “Bizim Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sitemi dediğimiz bugün belgelendireceğimiz bu sistem, esasında son derece önemli bir sistem. Malumunuz bugün dünyanın en önemli sorunlarından biri sağlık. Hemen hemen bütün devletlerin temel devlet fonksiyonları içinde en etkin şekilde vermeye çalıştığı hizmet alanı sağlık. Dolayısı ile bu sektörde, sağlığa, hijyene dokunacak her türlü faaliyetin sadece kendi alanıyla sınırlı kalmayıp toplumun her alanına dokunacak bir etkisi var. Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sitem Belgesi, gerekli sağlık hijyen şartlarına uygun üretim yaptığını belgeliyor ve bunu sürdürülebilir kılacağına dair bir beyanda bulunduğu anlamına geliyor. Bugün bu belgeyi Demirpolat’a teslim edeceğiz. Bu sistemin kurulmasından önce uzmanlarımız titiz bir çalışma yürüttüler. Bu tür konularda biz firmalara rehber oluruz. Eğer bir firmanın sahibi bu duyarlılıklar içerisinde değilse bizim yapacağımız rehberliğin çok fazla karşılığı yoktur. Bu yaptığımız işler, insanı sevmek ve insana hizmet diye ifade ettiğimiz o klişe sözlerin altını doldurduğumuz alanlardır. Ticaret, insanlığın hizmetine sunulmuyorsa sürdürülebilir bir şey değil. Bu belgeyi Demirpolat Tarım Ürünleri firmamıza takdim etmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Bu belgenin firmalarımıza uluslararası arenada büyük katkılar sağlayacağına inanıyor hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Konuşmaların ardından TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ve KSO Meclis Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil tarafından TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Belgesi, Demirpolat Şirketler Grubu adına Demirpolat Yönetim Kurulu Başkanvekili İbrahim Demirpolat’a takdim edildi. Törene Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Müdürü Prof. Dr. Adem Şahin, Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Meclis Başkanı Ahmet Arıcı, Konya Sanayi Odası (KSO) Meclis Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Ticaret Borsası (KTB) Meclis Başkanı Mehmet Namık Köklüsoy, Gıda Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Hulusi Ada, Demirpolat Yönetim Kurulu Başkanvekili İbrahim Demirpolat ve davetliler katıldı.

MUSTAFA ÇİMEN / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT