Doç. Dr. Ali Öge, Konya İl Müftülüğü görevini Ahmet Poçanoğlu'ndan devraldı

Konya'nın yeni İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, devir-teslim ve cübbe giydirme töreniyle görevi Ahmet Poçanoğlu'ndan devraldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Nisan 2021 17:58
Doç. Dr. Ali Öge, Konya İl Müftülüğü görevini Ahmet Poçanoğlu'ndan devraldı

yeni-haber-video-028.jpg

"İl Müftüleri Kararnamesi" kapsamında Konya İl Müftülüğüne görevlendirilen Doç. Dr. Ali Öge, Kapu Camii’nde sabah namazı kıldırmasının ardından saat 10.00'da İl Protokolü, İlçe Müftüleri ve davetlilerin katılımıyla Konya İl Müftülüğü Konferans Salonunda devir-teslim ve cübbe giydirme töreniyle görevine başladı.

il-muftulugunde-devir-teslim-toreni-2.jpg

Konya’nın İslam dünyası açısından çok önemli bir şehir olduğunu söyleyen Ahmet Poçanoğlu, “Konya gibi kadim bir şehirde il müftülüğü görevini ifa etmenin şerefini yaşadık. Görevi devrettiğimiz Ali Öge hocamın çalışmalarını her zaman takdirle karşılıyorduk. Bu kutlu görevi hakkıyla yerine getireceğinden hiç şüphemiz yok. Allah yeni görevinde Ali hocamızı muvaffak etsin. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza da bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

il-muftulugunde-devir-teslim-toreni-3.jpg

ALİ ÖGE'YE CÜBBESİNİ AHMET POÇANOĞLU GİYDİRDİ

Doç. Dr. Ali Öge’ye cübbesini, Ahmet Poçanoğlu giydirirken, eski il müftüleri Şükrü Özbuğday ve Habip Görün’ün de katılımıyla dua yapıldı. Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, "Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi iken Konya İl Müftülüğü için görevlendirilmiş bulunmaktayım.

il-muftulugunde-devir-teslim-toreni-1.jpg

Öncelikle böylesine sorumluluğu ağır, ancak şerefi bir o kadar yüce olan bu vazifeye şahsımı layık gören, bizlere güven ve itimat duyan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş Hocama ve bütün yöneticilerimize en kalbî şükranlarımı arz ediyorum.

il-muftulugunde-devir-teslim-toreni-4.jpg

Yüce Rabbimiz, bu kutlu vazifemiz esnasında bizleri bir an olsun istikametten ayırmasın. Nusret ve inayetini üzerimizden eksik etmesin. Bizleri; kendi rızasına ulaştıracak amellere, Konyalı hemşehrilerimize faydalı olacak hayırlı hizmetlere muvaffak kılsın. Bu şerefli vazifeyi eda etmeye başladığım gün itibarıyla, muazzez dinine hizmet uğrunda halis niyetlerimizi hayırlı akıbetlerle neticelendirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum" dedi.

YENİ HABER

Doç. Dr. Ali Öge, Konya il müftülüğü görevini devraldı

Doç. Dr. Ali Öge, Konya il müftülüğü görevini devraldı