1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Dünyagöz Konya Hastanesi teknolojisiyle çığır açıyor!
Dünyagöz Konya Hastanesi teknolojisiyle çığır açıyor!

Dünyagöz Konya Hastanesi teknolojisiyle çığır açıyor!

Dünyagöz Konya Hastanesinin yöneticileri, göz sağlığında gelişen son teknoloji, yapılan tedaviler ve yılda bir göz muayenesi yaptırmanın ne denli önemli olduğunu kamuoyuna duyurmak için basın mensuplarıyla bir araya geldi.

A+A-

Dünyagöz Konya Hastanesinin yöneticileri, göz sağlığında gelişen son teknoloji, yapılan tedaviler ve yılda bir göz muayenesi yaptırmanın ne denli önemli olduğunu kamuoyuna duyurmak için basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Düzenlenen toplantıda ilk sözü Hastane Müdürü İrfan Yalçın aldı ve kurumun vizyonu ve misyonu hakkında bilgi verdi. Ardından söz alan Dünyagöz Konya Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Gülmez ve Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Perihan Dinç uyguladıkları tedaviler hakkında bilgi verdi. Başhekim Mehmet Gülmez ise yapılacak detaylı göz muayenesi ile birçok göz hastalıkların önüne geçilebileceğini söyledi.

dunyagoz-konya-hastanesi-teknolojisiyle-cigir-aciyor.jpg

‘GÖZE DAİR BÜTÜN TEKNOLOJİLERİ KONYA’DA BİRLEŞTİRİYORUZ’

Dünyagöz Konya Hastanesinin iyi bir teknolojiye sahip olduğunu vurgulayan İrfan Yalçın, “Dünyagöz Konya Hastanesi Anadolu’daki şubelerimiz arasında en güçlü teknolojiye ve çok güzel bir doktor kadrosuna sahip bir hastanedir. Göze dair bütün teknolojileri Konya’da birleştiriyoruz. Hem Avrupa’dan gelen gurbetçi hastalarımızın hem de yurt dışından gelen hastalarımızın tedavilerini ya da ameliyatlarını hastanemizde gerçekleştiriyoruz. Geçiş noktalarında olan bir şehir olması nedeniyle Konya sağlık turizminin merkezi haline gelebilir. Türkiye’de ve yurt dışında kalite standartlarımızı daima yükselterek göz sağlığı alanında uzmanlığımızı ve memnuniyet odaklı olma özelliğimizi koruma marka bilinirliğimizi artırmak ve yapacağımız bilimsel çalışma ve araştırmalarla global itibar ve referans merkezi olmayı hedefliyoruz. Dünyagöz hastanesi yurt dışında 6 şubesi yurt içinde 21 şubesiyle hizmet vermektedir. Türkiye’de de sağlık turizmi alanında branş hastaneler grubu olarak göz üzerine en yüksek hasta transferi yapan sağlık turizmi yapan bir kurumuz. Konya’nın da kendi çevresindeki tarihi ve kültürel değerleri daha aktif etmeye başlaması sağlık turizminde Konya’yı daha fazla ön plana çıkaracaktır diye düşünüyorum. Dünyagöz hastanesi olarak önceliğimiz hastalarımızın doğru teşhis ve doğru tedavi yöntemleriyle sağlığına kavuşmasını sağlamaktır. Konya şubemizde göz üzerine yapılamayan bir tedavi veya tanı yok” diye aktardı.

dunyagoz-konya-hastanesi-teknolojisiyle-cigir-aciyor-2.jpg

‘DÜNYAGÖZ HASTANESİ DÜNYADA BİR MARKADIR’

Dünyagöz hastanesinin dünyada bir marka haline geldiğini belirten Dünayagöz Konya Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Perihan Dinç, “Dünyagöz Konya Hastanesinin hedefi teknolojiyi en yakından takip etmektir. Dünyagöz hatanesi dünyada bir markadır. Göz tedavisinin ulusal ve uluslararası markası olmaya adaydır. Dünyagöz Konya Hastanesi 2016 yılında hizmete başladı. Bütün teknolojisini Konya’ya sundu.   Özellikle Premium lens dediğimiz teknolojide merceği yerleştirdiğimiz yerin daha konforlu daha milimetrik ayarlanmasını sağladı. Konya’da lazer cihazımız ilk ve tektir. Katarakttaki fako teknolojisiyle birleşerek mükemmelliği yakalamaya yaklaştırıyor. Katarakt bir göz hastanesinin en sık yaptığı tedavi yöntemidir ve görmesini kaybetmiş bir hastaya yeniden görme sunma ve bunu daha mükemmel lenslerle yapmak çok önemlidir. Hizmeti hep daha ileriye taşımak, hastaya en güzel teknolojiyi sunmak, sonuca en güvenilir şekilde yaklaşmak için ekip adına çalışıyoruz. Her geçen gün kadromuz büyümeye devam ediyor. Yaklaşık 17 hekimle burada hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.

son-yardimci.jpg

‘GÖZ MUAYENESİ 7 AŞAMADAN OLUŞUYOR’

Op. Dr. Mehmet Gülmez, " Dünyagöz'de gerçekleştirilen göz muayenesinin 7 aşamadan oluştuğunu, muayenede gözün sağlık haritasının çıkartıldığını ve böylelikle kapsamlı bir muayene ile birçok hastalığın erken teşhisinin mümkün olduğunu hatırlattı. Miyop ve astigmat tedavisinde kişiye özel bıçaksız SMILE lazer yöntemi ile miyopta -10 numaraya kadar, astigmatta -5 numaraya kadar tedavi edebilmenin mümkün olduğunu söyleyen Op. Dr. Mehmet Gülmez, Smile Lazer Tedavisi hakkında bilgi verdi ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

bashekim.jpg

yuieamuilat-005.jpg

ekle.jpg

SÜMEYRA KENESARI/ YENİ HABER GAZETESİ 

HABERE YORUM KAT