1. HABERLER

  2. KONYA SPOR

  3. Duyarlı, toplum, duyarlı birey, duyarlı dünya
Duyarlı, toplum, duyarlı birey, duyarlı dünya

Duyarlı, toplum, duyarlı birey, duyarlı dünya

Konya'nın Selçuklu ilçesinde Meram Görme Engelliler Spor kulübü goalball antrenmanları devam ediyor.

A+A-

Bosna Hersek Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Spor salonunda yapılan antrenmana Meram Görme  Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ali Şimşek, Meram Görme Engelliler Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Kudret Şen, Fizyoterapist ve Aile Danışmanı Halil İbrahim Avara, Fizyoterapist Eyüp Şahin,Yönetmen Mehmet Ali Kaya, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Umahan Öz sporcuları ziyaret ettiler.  Görme Engelliler Spor Kulübü Başkan Yardımcısı  Kudret Şen antrenmanlar hakkında bilgi aldılar. Daha sonra Necip Fazıl Kısakürek spor salonunda Görme Engelliler Derneği üyeleri goalball antrenmanına katılım sağladı. Oynanan antrenmanda keyifli anlar yaşandı.

HER İNSAN ENGELLİ ADAYIDIR


Antrenman sonunda konuşma yapan Meram Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ali Şimşek, " Spor etkinliklerimiz var, bunlar goalball ve fusaldır. Ailemizde, çevremizde herkesin bir engelleri yakını vardır. Unutmayalım ki bir gün bizde engelli olabiliriz. O yüzden engellilerin kamu binalarına ulaşımını , erişimini kolaylaştırıcı faaliyette bulunmak, onların yaşam kalitesini arttırmak en temel görevimiz olmalıdır.Onları eve hapsetmek yerine onları hayata bağlamak amacıyla birtakım etkinlikler düzenliyoruz. Satranç yarışmalarına hazırlıyoruz. Onlara hayatları boyunca güzel, refah,bir hayat sunabilmek adına yeni sportif faaliyetler geliştirmek için çaba sarf ediyoruz. Bugün onları ziyaret ettik ve azilmelerine bir kez daha şahit olduk.Onlara bir ömür boyu başarılar diliyorum"dedi.

ENGELLİLER AZİMLERİYLE BİRÇOK ŞEYİ BAŞARABİLİRLER


Meram Görme Engelliler Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Kudret Şen, "Engelliler; azimleriyle toplumun diğer kesimleri gibi birçok şeyi başarabilirler. Engelli vatandaşlarımız geleceğe umutla ve sevgiyle bakabilmeleri bizim için son derece önemlidir. Engelli vatandaşlarımız, toplumun gerçeği ve vazgeçilmez bireyleridir. Engelli insanlarımız, çok hassas insanlardır. Bu yüzden, bizlerin yaklaşımları da bu anlamda hassas olmalıdır. Yeter ki engel bedende değil, kalplerimizde olmasın.Toplum olarak onları dışlamamalı ve onlara karşı saygılı olmalıyız"diye konuştu.

YENİ HABER

5ae32c75-f1b1-4f9c-851b-025a60717148.jpeg

HABERE YORUM KAT