1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eczanelerde levha ve hafıza kaydı olan termometre bulundurma yükümlülüğü süresi uzatıldı
Eczanelerde levha ve hafıza kaydı olan termometre bulundurma yükümlülüğü süresi uzatıldı

Eczanelerde levha ve hafıza kaydı olan termometre bulundurma yükümlülüğü süresi uzatıldı

ANKARA (AA) - Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişiklikle levha ve geriye dönük hafıza kaydı olan termometre bulundurma yükümlülüğü...

A+A-

ANKARA (AA) - Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişiklikle levha ve geriye dönük hafıza kaydı olan termometre bulundurma yükümlülüğü için faaliyetteki eczanelere verilen süre 31 Aralık 2022'ye kadar uzatıldı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca hazırlanan "Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, "kritik durumlarda uyarı verecek erken uyarı sisteminin ve geriye dönük hafıza kaydı bulunan termometrenin bulunması" yükümlülüğü yeni açılan ve nakil olan eczaneler tarafından yürürlüğe girdiği tarihten itibaren, faaliyetteki eczaneler tarafından da en geç 31 Aralık 2022'ye kadar yerine getirilecek.

"Özellikleri Türk Eczacıları Birliği tarafından standardize edilmiş ışıklı veya ışıksız levha konulur." yükümlülüğü de yeni açılan ve naklolan serbest eczanelerce bu hükmün yürürlüğe girdiği tarihten itibaren, faaliyette bulunan serbest eczaneler tarafından ise en geç 31 Aralık 2022 tarihine kadar uygulamaya alınacak.


HABERE YORUM KAT