Ek kontenjan arttırılırsa Konyaspor'a yarayabilir

TFF, kulüplerin A Takım listesine yazılan 14 yabancı futbolcuya ilaveten; Türk vatandaşlığı veya mavi kart sahibi olan en fazla 1 futbolcu ile sözleşme imzalayabileceğini açıkladı. Karara ilaveten Bosna Hersek ve Kosova'nın da eklenmesi halinde Konyaspor'da İbrahim Sehic de bu uygulamadan faydalanabilecek.
Ek kontenjan arttırılırsa Konyaspor'a yarayabilir

TFF, kulüplerin A Takım listesine yazılan 14 yabancı futbolcuya ilaveten; Türk vatandaşlığı veya mavi kart sahibi olan en fazla 1 futbolcu ile sözleşme imzalayabileceğini açıkladı. Statüdeki değişiklikle birlikte Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan ülkelerinin vatandaşı olan en fazla 1 futbolcularla sözleşme imzalanabilmesinin önünü açtı.Karara ilaveten Bosna Hersek ve Kosova'nın da eklenmesi halinde yeşil beyazlıların işine çok yarayacak. Uygulamaya ek ülkeler getirilirse Konyaspor'da İbrahim Sehic de bu uygulamadan faydalanabilecek.

sehic.jpg

Konuyla ilgili TFF'den yapılan açıklama şöyle:

"Kulüpler, A Takım listesine yazılan 14 yabancı futbolcuya ilaveten; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan ülkelerinin vatandaşı olan en fazla 1 futbolcu ve Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğu bulunmamakla birlikte Türk Vatandaşlığı veya mavi kart sahibi olan en fazla 1 futbolcu ile de transfer ve tescil dönemleri içerisinde sözleşme imzalayabilir ve tescil ettirerek A Takım Listesine yazabilirler."

 Muhabir
Etiketler :