1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı: TSK teminat olmayı sürdürüyor
Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı: TSK teminat olmayı sürdürüyor

Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı: TSK teminat olmayı sürdürüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek disiplini, caydırıcılığı, üstün kabiliyetleriyle TSK kem gözlere karşı vatanımızın güvenliği ve bekasının teminatı olmayı sürdürüyor." dedi.

A+A-

İletişim Başkanlığı tarafından paylaşılan programa göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YAŞ üyeleri saat 11.00'de Anıtkabir'i ziyaret etti.

Erdoğan ve YAŞ üyeleri, Aslanlı Yol'dan geçerek mozoleye çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ay yıldız motifli çelengi Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

erdogan-anitkabir-ozel-defterini-imzaladi.jpg

Erdoğan başkanlığındaki heyet, mozoleye çıkan merdivenin önünde hatıra fotoğraf çektirdikten sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarısına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, deftere şunları yazdı: 

"Aziz Atatürk; Yüksek Askeri Şura üyeleri olarak 2020 yılı toplantısı vesilesiyle huzurunda bulunuyoruz. Kurduğun ve bizlere emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti'ni 2023 hedeflerine ulaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Suriye'den Libya'ya, Doğu Akdeniz'den terörle mücadeleye kadar farklı cephelerde elde ettiğimiz tarihi başarılar, ülkemizin gücünü ve ordumuzun yeteneklerini ortaya koymaktadır. 

Yüksek disiplini, caydırıcılığı ve üstün kabiliyetleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri, kem gözlere karşı vatanımızın güvenliği ve bekasının teminatı olmayı sürdürmektedir. Bu düşüncelerle zatıalinizi ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, şura toplantımızın ülkemiz, milletimiz ve TSK için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ruhun şad olsun."

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek Yüksek Askeri Şura Toplantısı saat 12.00'de başlayacak.

HABERE YORUM KAT