1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan Putin'e resmi teklifte bulunmuştu! İzinlerde son aşamaya gelindi
Erdoğan Putin'e resmi teklifte bulunmuştu! İzinlerde son aşamaya gelindi

Erdoğan Putin'e resmi teklifte bulunmuştu! İzinlerde son aşamaya gelindi

17 Eylül'de başlayacak Teknofest festivaline Rusya'dan ciddi katılımlar gerçekleşecek. En dikkat çeken katılımcı ise Su-35 savaş uçağı olacak.

A+A-

Önümüzdeki günler havacılıkla dolu dolu geçecek. Önce 14-15 Eylül'de Eskişehir Sivrihisar'da Ali İsmet Öztürk'ün düzenlediği Sivrihisar Air Show var. Arkasından 17 Eylül'de İstanbul Atatürk Havalimanı'nda Teknofest başlıyor. Teknofest'in son 3 günü yani 20-21 ve 22 Eylül'de halka açık havacılık gösterileri yapılacak.

Erdoğan teklifte bulunmuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moskova ziyaretinde katıldığı Havacılık ve Uzay Fuarı MAKS-2019'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e, İstanbul'da düzenlenen Teknofest'e Rus uçaklarının da katılmasını teklif etmişti.

Su-35 sürprizi

Türk Yıldızları, SoloTürk, T129 ATAK ve Jandarma S-70'lerinin gösteri yapacağı organizasyonda TUSAŞ Milli Muharip Uçağı'nın mock-up’ını sergileyecek. Hürkuş da uçuş yapacak.

Ancak en büyük sürpriz, Rusların inanılmaz yüksek akrobasi hareketlerini yapabilen savaş uçağı Su-35 olacak. Kokpit Aero'da yer alan habere göre, Su-35'in Türkiye'ye gelmesi konusunda izinler son aşamada

HABERE YORUM KAT