Ev sahibinin yaptıkları pes dedirtti! Baca borusundan...

Bursa'nın İznik İlçesinde bir ev sahibi alt katta oturan kiracısının çıkması için tencere tava ile gürültü yapıp, gece yarısı baca borusundan müzik çalıyor.
Ev sahibinin yaptıkları pes dedirtti! Baca borusundan...

Bursa'nın İznik İlçesinde bir ev sahibi alt katta oturan kiracısının çıkması için tencere tava ile gürültü yapıp, gece yarısı baca borusundan müzik çalıyor. Müzikli işkenceye maruz kalan kiracı ise o anları saniye saniye kayda aldı.

Bursa'nın İznik ilçesinde 4 çocuk babası Nusret Durmaz'ın başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. Yeşil Cami Mahallesi Büke Sokak'ta bulunan 2 katlı evin alt katında ailesi ile yaşayan Durmaz, üst katta oturan ev sahibi Tenzile B. nin psikolojik baskılarına maruz kaldı.

Baca borusunu delip müzik dinletti

Evin içinde zıplayan tencere tava çalan ve bununla yetinmeyen ev sahibi baca borusunu delerek alt kata gece müzik dinletti. Resmen işkence yaşayan kiracı Nusret Durmaz, ev sahibinin yaptıklarını cep telefonu ile tek tek kayda aldı. Kayıt esnasında ev sahibi kadının kiracının evine baca deliğinden müzik dinletmesi, evi basması ve saldırması da görüntülerde yer aldı. Kiracı durmaz İznik İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu.

Ev sahibinin yaptıkları pes dedirtti! Baca borusundan...

Korku dolu anları anlatan kiracı Durmaz, "2 yıldır bu evdeyiz. Her ay kiramızı ödüyoruz. Amacı daha yüksek fiyattan kiraya vermek. Soba borusundan bize müzik dinletti. Şu an ki bu durum toplumun kanayan yarası. Haklıysanız peşini bırakmayın. Zorbalıkla bu işler olmaz. Şikayetçi olduk" dedi.

Ev sahibinin yaptıkları pes dedirtti! Baca borusundan...

O ev sahibi konuştu

Baca boşluğundan müzik dinlettiren ev sahibi konuştu. Ev sahibi Tenzile Bulunmuş, "1 Ağustos'ta sözleşmeleri bitti ve kiramı ödemiyorlar. Evden çıkmaları için bu yola başvurdum" dedi.

Bursa'nın İznik ilçesinde 4 çocuk babası Nusret Durmaz'ın ev sahibinin baca boşluğundan müzik dinleterek kendisini evden çıkartmak istediğini iddia ettiği Tenzili Bulunmuş konuştu.

Ev sahibinin yaptıkları pes dedirtti! Baca borusundan...

Yeşil Cami Mahallesi Büke Sokak'ta bulunan 2 katlı evin üst katında kendisi alt katında kiracısının oturduğunu belirten Bulunmuş, "1 Ağustos'ta sözleşmeleri bitti. Ben de sözleşme bitince "Kendinize ev bulun. 2 sene oturdunuz sözleşmeniz bitti" dedim. Evden çıkmalarını istedim ama "Çıkmayız" dedi. Bende o sırada İstanbul'a hasta bakmaya gitmiştim. Telefon ettiler, "Kiracın çıkmıyor" dediler. Arkadaşlarım "Yardım edelim, ev tutup çıkartacağız" dediler. İstanbul'dan geldim kiracılar bana "Bize ev vermiyorlar, çıkmayacağız" dedi. Ağustos'tan beri kira ödemiyorlar. Benim evimi de kötülüyorlarmış. "Çok rutubet var sakın tutmayın" diyorlarmış" şeklinde konuştu.

Ev sahibinin yaptıkları pes dedirtti! Baca borusundan...

Kiracının evden çıkması için başvurduğu yöntemi de anlatan Tenzile Bulunmuş, "Ben aldığım kira ile geçiniyorum. Ancak ödemedikleri ve istediğim fiyatı vermedikleri için mağdur oldum. Şimdi televizyonu evin içinde gezdiriyorum. Oradan aşağı ses veriyorum. 4 çocukları var kapıları çarparak rahatsızlık veriyorlar. Artık yıldım. Baca duvarını delerek oradan aşağı müzik veriyorum. Benim evde bana zulüm ediyorlar. Kapıları tekmeliyorlar. "Yapmayın, etmeyin" dedikçe kapıyı yüzüme örtüyor. Dilerim Allah'tan iki yakası bir araya gelmesin. Rahat yaşantısı olmasın. Evimden çıksın gitsin istiyorum" dedi.

Etiketler :