Evlat nöbetindeki anne, oğlunu kaçıran HDP'li vekilin adını verdi

Samsun'dan Diyarbakır'a gelerek evlat nöbetindeki annelere katılan Sabire Aydın, 2017 yılında oğlu terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirterek “Oğlumu HDP’li İzmir Milletvekili Murat Çepni kandırıp dağa gönderdi” dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Kasım 2021 21:12
Evlat nöbetindeki anne, oğlunu kaçıran HDP'li vekilin adını verdi

Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin eylemi gece de sürerken, eyleme bir aile daha katıldı. 2017 yılında oğlu terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan Sabire Aydın, “Oğlumu HDP’li İzmir Milletvekili Murat Çepni kandırıp dağa gönderdi” dedi.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemine 798’inci gününde bir ailenin daha katılmasıyla sayı 241’e yükseldi. 2017 yılında Samsun’dan 23 yaşındayken çalışmak için İstanbul’a giden, 3 ay sonra İzmir’e gittiği öğrenilen ve kendisinden haber alınamayan Zafer Aydın’ın (23) annesi Sabire Aydın, Samsun’dan Diyarbakır HDP il binası önüne gelerek eyleme katıldı.


"BENİM ÇOCUĞUMUN YOKLUĞUNDAN HDP SORUMLUDUR"

Oğlunun Samsun’dan İstanbul’a çalışmak için gittiğini ve 3 ay sonra İzmir’e geçtiğini, bir daha kendisinden haber alamadıklarını belirten anne Aydın, “Ben buradaki annelerin acılarını gördüm ve ben de acılarımı paylaşmaya geldim. Oğlum 2017 yılında Samsun’da üniversite okurken halen HDP milletvekili olan Murat Çepni tarafından kandırılıp dağa kaçırıldı. 4 yıldır hiçbir haber alamıyorum oğlumdan. Benim çocuğumun yokluğundan HDP sorumludur. Murat Çepni tarafından götürüldüğünü düşünüyorum ve götürüldü” dedi.

"KIZLAR ERKEKLERİ, ERKEKLER DE KIZLARI KANDIRIYOR"

HDP’li Murat Çepni’nin Samsun’da kafesi olduğunu söyleyen Aydın, “Oğlum kafeye gidip geldikçe onlar tarafından kandırılıp dağa götürüldü. Onun kafesine gidip gelen çocuklar da halen orada kandırılıyorlar. Oğlum 23 yaşındaydı, şu anda 27 yaşında ve ortada yok. Kızlar erkekleri, erkekler de kızları kandırıyor. Sevgili bahanesiyle birbirleriyle tanıştırılıyorlar, ondan sonra kaybolup gidiyorlar” diye konuştu.

"OĞLUM GEL AİLE OLARAK SENİ BEKLİYORUZ"

Oğluna çağrıda bulunan gözü yaşlı anne Aydın, “Oğlum beni görüyor ve duyuyorsan kaç gel güvenlik güçlerine teslim ol. Oğlum gel aile olarak seni bekliyoruz. Devlet olarak hepimiz senin arkandayız, dön gel” şeklinde konuştu.