1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fahrettin Altun, Erdoğan'ın stratejik görüşmelerini açıkladı
Fahrettin Altun, Erdoğan'ın stratejik görüşmelerini açıkladı

Fahrettin Altun, Erdoğan'ın stratejik görüşmelerini açıkladı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrika'da gerçekleştirdiği kritik görüşmelerle ilgili Twitter hesabından bilgilendirmelerde bulundu.

A+A-

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrika'da gerçekleştirdiği stratejik görüşmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Altun'un yapmış olduğu açıklamalar şu şekilde:

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Afrikada stratejik ortaklık alanını genişletiyor ve bölgesel sorunları derinlemesine masaya yatırıyor. Türkiye, lider diplomasisiyle uluslararası sistemde yaşanan krizleri çözüme kavuşturmaya devam ediyor.

Türkiye, kaynak bakımından zengin ancak ekonomik bakımdan zayıf olan Afrika Kıtasında, kazan-kazan stratejisi ile kıtaya katma değer kazandırıyor. İkili ilişkiler temelinde bölgedeki varlığını pekiştiriyor.

Türkiye, Afrika’nın geleceğini şekillendirecek olan başta sağlık, eğitim, ekonomi, tarım ve ulaşım gibi pek çok alanda tüm kurum ve kuruluşlarıyla  belirleyici bir rol üstleniyor. Lider diplomasisiyle kalıcı ortaklıklar kuruyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, Libya ve Doğu Akdeniz konusunda Cezayir başta olmak üzere tüm kıta ülkeleri ile ortak stratejiler oluşturuyor, ilgili tüm ülkelerle katılımcı bir politika izliyor. Bölgesel barış ve istikrarın tesis edilmesi için katkı veriyor.

zq2sj-1580069229-8918.jpgfqmtj-1580069208-679.jpgmtojj-1580069217-1954.jpgsrzw4-1580069223-5955.jpg

HABER 7

 

HABERE YORUM KAT