Feryadı yürek dağladı: Ölmek istemiyorum

Antalya'nın Alanya ilçesinde eski sevgilisi B.Y. tarafından dövülüp öldü sanılarak evinin önüne atılan 24 yaşındaki Beyza Yurttaş'ın feryadı yürek dağladı. Yurttaş, "Biliyorum beni öldürecek. Diğerleri gibi ölmek istemiyorum. Yardım edin" dedi..

Yayınlanma:
Feryadı yürek dağladı: Ölmek istemiyorum

Antalya'nın Alanya ilçesinde Beyza Yurttaş (24), 3 gün önce eski sevgilisi B.Y. tarafından Avsallar Mahallesi'nden otomobille alınarak, dövüldü. Bayılana kadar dövülen Yurttaş, daha sonra B.Y tarafından evinin önüne bırakıldı. Bir elektrikçinin baygın halde bulduğu Yurttaş, daha sonra jandarmaya giderek B.Y.'den şikâyetçi oldu. Jandarma olayın ardından B.Y.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Karakolda ifade veren B.Y. işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Savcılık karara itiraz etti ve B.Y. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bunun üzerine Konaklı Karakol Komutanlığı ekiplerince tekrar gözaltına alınan B.Y. tutuklandı.Yurttaş, yaşadıklarını gözyaşları içerisinde anlattı:
B.Y. ile geçen kasım ayında tanıştık. Evli olduğunu öğrendim ve bundan iki hafta önce ayrıldım. Şanlıurfa'ya gittim, uzaklaştım. Geri geldiğimde erkek kardeşi aradı, beni ölümle tehdit ettiler. Karakola gittim şikâyetçi oldum, tam karakoldan çıkarken eşi bana saldırdı. Ondan da şikâyetçi oldum. Sonra buradan kaçmak istedim çünkü 'Ben seni burada yaşatmayacağım. Konaklı'da yürümeyeceksin' dediler. Küfürler ederek ölüm tehditleri savurdular. Ben kaçacaktım, Karadeniz'e gidecektim.


Gülşen diye bir kız beni aradı, 'Abla gitmeden son bir kez göreyim' dedi. Ben de ona konum attım, bir baktım araba yaklaştı o an öleceğimi hissettim. Arabaya aldı, ön koltuğa oturttu, arabayı kilitledi, sürmeye başladı. Arabadan atlayacaktım, atlayamadım. Defalarca vurdu. Her tarafım kan olduktan sonra imam nikahlı eşini aradı, 'Nasıl olmuş aşkım' dedi. 'İyi yapmışsın aşkım biraz da benim için vurur musun' dedi. Görüntülü konuşurken defalarca onun için de vurdu. Kadın, 'Aferin aşkım, teşekkür ederim ellerine sağlık' dedi.

Daha sonra benim arkadaşımı aradı. 'Birazdan tecavüz edeceğim iyi izleyin' demiş. Baygın bir haldeymişim. Sonra evimin önüne atmışlar. Beni öldü diye bırakmışlar. Bir elektrikçi bulmuş beni. Jandarma gelmiş. O an kanlar içerisindeyken, bilincim yokken öleceğimi hissettim. Orada gerçekten ölebilirdim. Dışarıda bana tekrar saldırmayacağının garantisi yok.

Daha önce de birçok kez darpetmişti ama bu kadar şiddetli dövmemişti. Önceden 5-6 defa vurmuştu. 15 sene namus cinayetinden cezaevinde yatmış birisi. Beni öldüremez mi, öldürür ki öldürecek. Ben diğerleri gibi olmak istemiyorum. Kesin bana yine bir şey yapacak. Başkaları gibi ölmek istemiyorum.